Share

چهار تن از کارمندان یک مؤسسه امدادی سوئیسی که یازده روز قبل در ولایت بدخشان در شمال افغانستان ربوده شده بودند،‌ طی عملیات مشترک ارتش افغانستان و نظامیان ناتو، آزاد شدند.

 
ژنرال محمد اسحاق تمکین،‌ رئیس مرکز هماهنگی عملیات ارتش افغانستان در ولایت بدخشان،‌ گفت که این عملیات روز جمعه در روستای داونگ در منطقه شهر بزرگ صورت گرفت و امدادگران بدون این که آسیب ببینند،‌ از بند آدم ربایان نجات داده شدند.
 
نیروهای بین‌المللی کمک به تامین امنیت افغانستان  (آیساف) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که افراد ربوده شده شامل دو زن بریتانیایی و کنیایی و دو مرد افغان هستند و همه آنها در سلامت کامل بسر می‌برند
 
این افراد که کارمندان مؤسسه مد ایر( Medair) معرفی شده اند،‌ دوم خرداد ماه جاری هنگامی که به سوی کلنیک بهداشتی منطقه یفتل پائین ولایت بدخشان در حرکت بودند،‌ از سوی افراد ناشناس ربوده شدند.
 
عبدالمعروف راسخ،‌ سخنگوی والی بدخشان گفت که یک راهنمای محلی نیز که با این امدادگران ربوده شده بود،‌ دو روز بعد از این رویداد‌‌‌، از سوی آدم ربایان آزاد شد.
 
این مؤسسه سوئیسی که یک نهاد امداد رسان غیر دولتی است در زمینه فراهم آوری خدمات بهداشتی در بدخشان که از ولایات محروم و دور افتاده افغانستان است، فعالیت دارد.
 
نیروهای بین‌المللی کمک به تامین امنیت افغانستان  (آیساف) نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که افراد ربوده شده شامل دو زن بریتانیایی و کنیایی و دو مرد افغان هستند و همه آنها در سلامت کامل بسر می‌برند.
 
در این اطلاعیه گفته شده است که پنج تن از افراد مخالفان مسلح دولت افغانستان که این گروگان گیری را سازماندهی کرده بودند،‌ کشته شدند.
 
آیساف افزوده است این عملیات هنگامی آغاز شد که آدم ربایان مسلح قصد داشتند امدادگران را به یک منطقه دیگر انتقال دهند.

 

Share