Share

جواد جاویدنیا، معاون دادستان از بررسی توییت مهناز افشار و ارتباطش با قتل روحانی همدانی خبر داد. ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که دستگاه قضایی صیانت از فضای سایبری را در دستور کار قرار داده است.

مهناز افشار، بازیگر ایرانی

ظهر شنبه ۷ اردیبهشت یک روحانی ۴۶ ساله به نام مصطفی قاسمی در محله حاجی همدان با اسلحه کلاشنیکف به‌دست فردی کشته شد. خبرگزاری میزان یک روز بعد به نقل از فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد که قاتل پس از تعقیب و گریز با پلیس کشته شده است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم در دیدار با فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی، بر جلوگیری از خرید و فروش سلاح در فضای مجازی تأکید کرد. خامنه‌ای گفت:

 «قاتل روحانیِ همدانی در صفحه اینستاگرام با چهار نوع اسلحه تصاویری از خود منتشر کرده‌ که مقابله با این‌گونه موارد وظیفه نیروی انتظامی است.»

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جلسه دوشنبه ۹ اردیبهشت خود با مسئولان قضایی گفت:

«همان گونه که فضای فیزیکی و واقعی نیاز به صیانت و تامین امنیت دارد، باید از فضای سایبری هم صیانت کرد و اجازه نداد که برای مجرمان و قانون گریزان، تبدیل به حیاط خلوت و حاشیه امن شود.»

اکنون رسانه‌های امنیتی در صدد پرونده‌سازی برآمده‌اند. خبرگزاری فارس دوشنبه ۹ اردیبهشت گزارش داد که کمپینی برای محاکمه مهناز افشار به ۴۰۰ هزار امضا رسیده است. مهناز افشار پیامی در توییتر را بازنشر کرده بود که ادعا می‌‌کرد یک آخوند از زنان ایرانی خواسته است که به صیغه نیروهای حشد شعبی که در استان خوزستان مستقر شده‌اند درآیند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم جواد جاویدنیا، معاون دادستان دوشنبه ۹ اردیبهشت از بررسی توییت مهناز افشار و ارتباطش با قتل روحانی همدانی خبر داد:

«اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است، هر کسی هر اقدامی انجام می‌دهد باید پاسخگو باشد.»

پیش از این مهناز افشار در پیامی ویدئویی از بیماران معتاد به مواد مخدر خواسته بود که خود با تزریق آمپول نالوکسان جان‌شان را نجات دهند. او ادعا کرده بود که این آمپول با قیمت ارزان در داروخانه‌ها بدون نیاز به نسخه پزشک در دسترس است. انجمن داروسازان ایران اما درباره این هشدار داد و اعلام کرد استفاده خودسرانه از نالوکسان می‌تواند خطر مرگ به همراه داشته باشد. پس از این کنش و واکنش‌ها، مهناز افشار به دادسرای فرهنگ و رسانه تهران احضار شد و تعهد داد که سخنانش را اصلاح کند.

مهناز افشار همسر یاسین رامین (فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دوران احمدی‌نژاد و مشاور رییس جمهوری وقت) است.

بیشتر بخوانید:

قتل یک طلبه در همدان با کلاشنیکف

 

Share