Share

بزرگترین اتحادیه کارگری هلند اِف اِن ف (FNV) در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی،‌ رئیس‌جمهوری ایران خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسماعیل بخشی و سپیده قلیان شد.

اسماعیل بخشی، کارگر نیشکر هفت‌تپه و سپیده قلیان، فعال مدنی

هان بوسکِر دبیر کل اِف اِن ف در نامه‌ای به تاریخ ۳۰ آوریل / ۱۰ اردیبهشت خطاب به روحانی نوشته است: «به نمایندگی ازبزرگترین تشکل کارگری هلند با یک میلیون عضو نگرانی خود را از نقض حقوق کار در ایران بطور خاص پرونده اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دو فعال کارگری اعلام می‌کند. آنها ۲۰ ژانویه / ۳۰ دی با خشونت بسیار از سوی مقام‌های امنیتی خوزستان مجدداً دستگیر شده‌اند، چرا که از اعمال شکنجه در طول بازداشت خود در زندان سخن گفته بودند و از زمان دستگیری بدون امکان دسترسی به وکیلشان در بازداشت به سر می‌برند.»

دبیر کل اِف اِن ف خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، رسیدگی به مساله شکنجه آنان در زندان، تضمین حق ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و عضویت در آن‌ها شده است که جزو معیارهای سازمان جهانی کار است و دولت ایران نیز ملزم به اجرای آن.

او همچنین از دولت ایران خواسته است معاهده‌های ۹۸ و ۸۷ سازمان جهانی کار مربوط به آزادی تشکل و قراردادهای دسته جمعی کار را به تصویب برساند.

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در روزهای اخیر به همراه چند فعال کارگری دیگر از زندان اهواز به زندان اوین منتقل شده‌اند تا بدون حضور وکلای‌شان محاکمه شوند.


در همین زمینه:

اعتراضات و مسائل عمده کارگری در ایران در یک ساله گذشته

Share