Share

استان خوزستان همچنان درگیر تبعات سنگین سیلاب است. طبق اعلام غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان هنوز برخی از روستاهای این استان در حوضه رود کرخه زیر آب هستند و ورودی سدها کاهش پیدا نکرده است. او در جلسه شورای سلامت استان نسبت به مسائل اجتماعی، روانی و انسانی سیل و بروز بیماری‌های واگیردار ابراز نگرانی کرد.

استاندار خوزستان می‌گوید این استان در معرض مسائل اجتماعی، روانی و انسانی پس از سیل و بروز بیماری‌های واگیردار قرار دارد.

غلامرضا شریعتی می‌گوید سیل در خوزستان هنوز تمام نشده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم او با اشاره به آبگرفتگی برخی از روستا‌ها و تشکیل جلسه برای کاهش ورودی سدها گفت باید مسائل بحران (سیل) و پس از بحران مانند بروز بیماری‌های واگیر و مشکلات اجتماعی و روانی پس از سیل مدیریت شوند.

به گفته شریعتی همه حوضه‌های آبریز خوزستان دچار سیلاب شد‌ه‌اند که این مسئله بر وضعیت آب شهری و روستایی تأثیر گذاشته است. او آهک‌پاشی مناطقی که هنوز مانده‌آب دارند و رسیدگی به وضعیت بهداشت حمیدیه (از متاطق درگیر با بحران سیل) را در اولویت خواند و گفت با توجه به ریسک ابتلا به بیماری در اردوگاه‌ها، برای برچیدن آن‌ها تلاش می‌کنیم: «اکنون در نزدیکی پیک بیماری التور(شبه‌ وبا) هستیم که با توجه به گرمای هوا نگرانی وجود دارد. البته غذایی که بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود نظارت و بررسی می‌شود اما همه تلاش جهت برچیده شدن عمده کمپ‌ها است. باید از بروز بیماری‌های التور و امثال آن جلوگیری شود در غیر این صورت هیچ کاری نکرده‌ایم».

براساس گزارش‌ جمعیت هلال احمر هنوز نزدیک به ۴ هزار نفر از سیل‌زدگان در این اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند.

Share