Share

حسام‌الدین آشنا، مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری اسلامی دوشنبه ۱۶ اردیبهشت در نامه‌ای به محمد حسین صوفی، دبیر شورای نظارت بر صدا و سیما به تخریب علی دایی در گزارشی که  در بخش خبری ۲۰:۳۰ پخش شد اعتراض کرد.

علی دایی، عکس‌های کوچک مونتاژ شده: مصطفی مدیر

علی دایی، عکس‌های کوچک مونتاژ شده: مصطفی مدیر

شنبه ۱۴ اردیبهشت بخش خبری ۲۰:۳۰ پس از نشست خبری جمعه گذشته علی دایی و افشاگری‌های او درباره باشگاه سایپا، گزارشی یک جانبه علیه او پخش کرد. مدیرعامل باشگاه سایپا که به نام مصطفی مدبر او را می‌شناسند علی دایی را برکنار کرده بود. دایی در نشست خبری خود از هویت واقعی «مصطفی مدبر» پرده برداشت:

«اول از همه من اصلاً آدم حقیقی به این اسم نمی‌شناسم. تا جایی که ذهن ناقص من یاری می‌کند از زمانی که من ایشان را می‌شناسم از زمانی که ریاست حراست صدا و سیما را داشتند سردار غفور درجزی را می‌شناسم.»

سردار غفور درجزی یکی از اعضای سپاه قدس است. بنا به گفته علی دایی درجزی پیش از این ریاست حراست صدا و سیما و ریاست سازمان تجهیز و توسعه را هم به عهده داشته است. نام این سردار پاسدار در اسناد و بازجویی‌های دادگاه میکونوس نیز مطرح شده. این دادگاه در سال‌ ۱۹۹۲ پرونده ترور دکتر صادق شرفکندی، دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران و سه تن از همراهان او در برلین را بررسی کرده بود. دایی در نشست خبری جمعه گذشته خود گفته بود:

«برای من خیلی جالب است. دفعه اولی که ایشان را در برنامه نود با اسم آقای مصطفی مدبر رییس سازمان تجهیز توسعه شنیدم. اصلاً تلویزیون را در آن لحظه نگاه نمی‌کردم و از تن صدای ایشان شناختم. بعد تلویزیون را نگاه کردم و گفتم عه! سردار غفور خودمان است، اردبیلی است و چطور مصطفی مدبر؟»

 حسام‌الدین آشنا در نامه‌اش به دبیر شورای نظارت بر صدا و سیما در انتقاد از گزارش خبری صدا و سیما در جهت تخریب علی دایی نوشته است:

«تصاویر انتخاب شده، فیلم‌های تقطیع شده، جملات و کلمات نریشن و حضور تک‌نفره سخنگوی سایپا در راستای تخریب علی دایی بوده است. مهم‌ترین اشکال این گزارش، عدم اختصاص زمان و فضای برابر به دو طرف موضوع یعنی علی دایی و شرکت سایپاست.»

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری اسلامی در ادامه این نامه از شورای نظارت بر تحلیل محتوای صدا و سیما خواست این گزارش خبری را بررسی کند و نتیجه را در اسرع وقت اطلاع دهد.

بیشتر بخوانید:

«حاج غفور» از قتل قاسملو تا درگیر شدن با علی دایی

 

Share