Share

سخنگوی قوه قضاییه در دومین نشست خبری خود به زنان توصیه کرده بیش از پیش حجاب اسلامی را رعایت کنند. او گفته: «خوب است که بدانیم به موجب تبصره ماده ۶٣٨ قانون مجازات اسلامی عدم رعایت حجاب جرم شناخته شده است. خواهران محترم عفت و آقایان نگاه را از نامحرم محفوظ بدارند.»

او در پاسخ به سوال دیگری درباره پیامک‌های ارسالی به افرادی مبنی بر عدم رعایت حجاب گفته: «وظیفه نیروی انتظامی در مقابله با عدم رعایت حجاب مشهود است و وظیفه دارند با این موارد برخورد کنند. این پیامک هم حداقل وظیفه ناجا است. ما اقدام ناجا را منطبق بر قانون می‌دانیم.»

روز پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت، تعدادی از کابران شبکه‌های اجتماعی با ارسال تصویر پیامک‌های ارسال شده، گزارش داده بودند که پلیس امنیت اخلاقی تهران در خیابان وزار امروز پر از مراجعه‌کننده بوده است.

هفته گذشته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران نیز با تأیید اقدام پلیس گفته بود: «روشی در زمان سردار اشتری باب شد که روش خوبی است و من نیز آن را می‌پسندم. در این روش به جای آنکه در کوچه و خیابان با مظاهر برخورد علنی شود، مأموران پلیس ضمن اینکه گشت‌های خود را داشته و اقدام به امر به معروف می‌کنند، برای افراد متخلف پیامکی را صادر می‌کنند و بر این اساس به افرادی که دچار خطا و اشتباه شدند، تذکر می‌دهند و وقتی این موضوع به ۲ یا ۳مورد می‌رسد، باید تعهد دهند.»

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران il گفته برخورد پلیس با بدحجابی و بی حجابی در خودروهای شخصی ادامه دارد.

رئیس پلیس پایتخت ارسال پیامک به برخی رانندگان به دلیل کشف حجاب را تایید کرد

Share