Share

۲۲ روز از روز جهانی کارگر می‌گذرد اما هنوز هشت نفر از دستگیرشدگان مراسم اول ماه مه در تهران به نام‌های ناهید خداجو، اعظم خضری جوادی (نسرین جوادی)، فرهاد شیخی، مرضیه امیری، حسن سعیدی، عاطفه رنگریز، ندا ناجی و کیوان صمیمی در بازداشت به‌سر می‌برند. از وضعیت آنها خبری در دست نیست.

سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت خانواده‌های دستگیر شدگان به همراه جمعی از فعالان کارگری از جمله اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه وفعالین دانشجویی برای آزادی دستگیرشدگان مقابل زندان اوین تجمع کردند اما پس از ساعت‌ها انتظار با عدم پاسخگویی مسئولین قضایی دادسرا مواجه شدند.

خانواده زندانیان در روزهای گذشته نیز در برابر زندان تجمع می‌کردند. سمیرا امیری که خود چند روز پس از بازداشت در تجمع روز جهانی کارگر به قید کفالت آزاد شده بود، در این باره دوشنبه در توئیتی نوشت:

در روزهای پس از اول مه، کاربران بسیاری در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «#بی‌خبری_شکنجه_است» در واکنش به بی‌خبری از وضعیت بازداشت‌شدگان روز کارگر خواهان آزادی آنها شده اند.

در اعتراض به دستگیری این فعالان به دلیل شرکت در تجمع مسالمت‌آمیز روز جهانی کارگر، دادخواستی از سوی فعالان مدنی تهیه و در فضای مجازی منتشر شده است. امضاکنندگان این دادخواست خواهان «آزادی فوری و بی‌قید و شرط» بازداشت‌شدگان روز کارگر هستند.

قرار است این بیانیه پس از جمع آوری امضا به نهادهای بین المللی کارگری و نهادهای حقوق بشری ارسال شود.


در همین زمینه:

رضا شهابی در کنگره «ث ژ ت»: تشکل‌ مستقل کارگری خواست فوری کارگران ایران است

Share