Share

در الجزایر مخالفان رهبران سیاسی بار دیگر دست به تظاهرات زدند. آن‌ها خواهان استعفای رئیس‌جمهوری موقت شدند و نمی‌خواهند در انتخاباتی که زیر نظر رئیس‌جمهوری موقت برگزار می‌شود شرکت کنند.

جمعه ۳ خرداد / ۲۴ مه چهاردهمین جمعه اعتراضی در شهرهای الجزایر برگزار شد.

جمعه ۳ خرداد / ۲۴ مه چهاردهمین جمعه اعتراضی در شهرهای الجزایر برگزار شد.

روز جمعه ۳ خرداد / ۲۴ مه چهاردهمین جمعه اعتراضی در شهرهای الجزایر برگزار شد. هزاران نفر از مردم معترض در الجزیره، پایتخت این کشور و چندین شهر دیگر به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی علیه عبدالقادر بن ‌صالح، رئیس‌‌جمهوری موقت و نورالدین بدوی، نخست‌وزیر الجزایر و اعضای کابینه او سر دادند.

آن‌ها همچنین مخالفت خود با انتخاباتی را که قرار است در ۴ ژوئیه / ۱۳ تیر برگزار شود، اعلام کردند.

در الجزیره معترضان همچون گذشته در مقابل ساختمان مرکزی پست گرد آمدند و نیروهای امنیتی نیز حضور چشمگیری داشتند.

عبدالقادر بن صالح پس از استعفای رسمی عبدالعزیز بوتفلیقه به‌عنوان رئیس‌جمهوری موقت الجزایر، زمام امور کشور را در دست گرفته است. با استعفای بوتفلیقه مخالفان همچنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند و خواهان تغییرات اساسی و برکناری همه افراد بوتفلیقه از قدرت هستند.

مجلس الجزایر عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای الجزایر را بر اساس قانون اساسی به‌عنوان رئیس‌جمهوری موقت الجزایر منصوب کرد تا انتخابات جدید در این کشور را برگزار کند. انتخاب او که از نزدیکان قدیمی بوتفلیقه است با اعتراضات مخالفان همراه شده است.

تظاهرات علیه نامزدی بوتفلیقه برای پنجمین دوره متوالی ریاست جمهوری در مناطق مختلف الجزایر ۲۲ فوریه گذشته آغاز شد. او انتخابات را به تعویق انداخت و از نامزدی در انتخابات منصرف شد و از قدرت کنار کشید.

الجزایر به صادرات نفت و گاز وابسته است و از سال‌ها پیش با بحران اقتصادی مواجه است.

بنا به گزارش صندوق بین‌المللی پول، نرخ بیکاری در میان جوانان الجزایر بیش از ۲۵ درصد است.

بیشتر بخوانید:

تجمع مردم معترض در الجزیره با حضور گسترده مأموران امنیتی

Share