Share

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار زندانی در اوین به زندان رجایی‌شهر در شهر کرج منتقل شده است.

به گزارش تارنمای ادوار نیوز، به دنبال حمله شب گذشته مأموران زندان اوین به بند ۳۵۰ و انتقال شش تن از زندانیان به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ این زندان، نیمه‌شب گذشته بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار زندانی از سلول انفرادی ۲۰۹ به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است.

بنابر این گزارش، بهمن احمدی امویی، ساعت یک نیمه‌شب در حالی که اجازه جمع‌آوری وسایل خود از بنده ۳۵۰ را نداشته با وضعیت نامناسبی با دمپایی، زیرپیراهن، پیژامه و بستن دست‌بند و پابند به وی، به قرنطینه زندان رجایی‌شهر کرج و بامداد امروز نیز به بند زندانیان سیاسی این زندان منتقل شد.

تارنمای کلمه، نیز در خبری دیگر از توهین و بی‌احترامی به بهمن احمدی امویی به هنگام ورود توسط مأموران زندان رجایی‌شهر خبر داده است.

امویی در بدو ورود به زندان رجایی‌شهر همراه با توهین و بی احترامی از سوی ماموران زندان برهنه و تفتیش شده است

در گزارش کلمه آمده است که امویی در بدو ورود به زندان رجایی‌شهر همراه با توهین و بی احترامی از سوی ماموران زندان برهنه و تفتیش شده است.

شماری از زندانیان سیاسی مستقر در بند ۳۵۰ زندان اوین که شب گذشته قصد داشتند در سالروز اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات بحث‌برانگیز ۲۲ خرداد ۸۸ و همچنین در نخستین سالگرد درگذشت هدی صابر، مراسم یادبودی در زندان اوین تدارک ببینند با ممانعت مأموران امنیتی روبه‌رو شده و درگیری نسبی میان زندانیان سیاسی با نیروهای گارد ویژه زندان اوین به‌وجود آمد.

بنابر این گزارش، به دنبال این موضوع مأموران امنیتی شش زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین را به سلول‌های انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ منتقل کردند.

بهمن احمدی امویی، سعید جلالی‌فر، سعید متین‌پور، آرش سقر، فرشاد قربان‌پور و جواد علیخانی شش زندانی هستند که گفته می‌شود پس از درگیری با گارد ویژه مستقر در بند ۳۵۰ به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شده‎اند و در ادامه این روند نیمه‌شب گذشته بهمن احمدی امویی به زندان رجایی‌شهر منتقل شده است.

هم‌اکنون شماری از زندانیان سیاسی پس از انتخابات بحث‌برانگیز ۲۲ خرداد ۸۸، نظیر احمد زیدآبادی، حشمت الله طبرزدی، مسعود باستانی، عیسی سحرخیز، مهدی محمودیان، رسول بداغی و مجید توکلی در زندان رجایی‌شهر کرج دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

 

Share