Share

یک مقام پلیس لندن خواهان محاکمه و پیگرد قضایی بیش از هزار و ۱۰۰ نفری شده که به دنبال اعتراضات گروه «شورش نابودی» در ماه گذشته بازداشت شده بودند. لورنس تیلور، معاون رییس پلیس لندن گفته که می‌خواهد با این کار مانع استفاده از شیوه‌های مشابه از سوی سایر گروه‌ها شود.

معترضان بر پل واترلو، سه‌شنبه ۲۷ فروردین ــ عکس:‌ توئیتر، @ExtinctionR

ماه گذشته اعضای گروه «شورش نابودی» برای اعتراض به سیاست‌های دولت در زمینه تغییرات اقلیمی خیابان‌ها و مسیرهای مرکزی شهر لندن را مسدود و سیستم حمل و نقل عمومی را مختل کردند.

در جریان ۱۰ روز اعتراض گسترده گروه «شورش نابودی» هزار و ۱۳۰ نفر به اتهام دست زدن به جرایم مختلف بازداشت شدند.

تیلور گفته پلیس لندن برای مقابله با اقدامات مشابه در آینده مجهز خواهد شد و در صورت نیاز از سایر نقاط، پلیس به لندن اعزام خواهد شد.

او گفته:

«نمی‌گویم که این افراد باید به زندان بروند، اما هر فردی باید نتایج اقدامات خلاف قانون را ببیند. اعتراض کردن نباید به شیوه غیرقانونی باشد.»

معترضان «شورش نابودی» دوشنبه ۲۶ فروردین/ ۱۵ آوریل در نخستین روز اعتراض‌هایشان چند مکان مشهور پایتخت بریتانیا از جمله پل واترلو، طاق نصرت مرمر (ماربل آرچ) و خیابان آکسفورد را اشغال کردند.

در روزهای پس از آن،‌ معترضان نیمه‌برهنه به پارلمان بریتانیا رفتند و در روز دیگری نیز یکی از درهای ساختمان غول نفتی «شل» را شکستند.

تم سوگواری و عزا یکی از تم‌های اصلی اعتراض‌های این فعالان بود. به گفته بسیاری از این فعالان، بسیاری از ما به زودی به خاطر «آخرالزمان زیست‌محیطی» خواهیم مرد. همین ایده باعث شد که بسیاری از فعالان جنبش نابودی جسورانه اعتراض کنند.


  • در همین زمینه

«شورش نابودی»: صنعت مالی، هدف آخرین روزهای معترضان زیست‌محیطی در لندن

Share