Share

میترا نجفی (استاد) همسر دوم محمدعلی نجفی در خانه‌اش با گلوله به قتل رسید. او به‌تازگی ازدواج کرده بود و از همسرش بسیار جوان‌تر بود.

محمدعلی نجفی و میترا نجفی (استاد)

محمدعلی نجفی و میترا نجفی (استاد)

دادسرای امور جنایی تهران سه‌شنبه ۷ خرداد از قتل میترا نجفی خبر داد.

بر این اساس، همسر نجفی که زن جوانی بود در خانه مسکونی خود در منطقه سعادت‌آباد تهران به قتل رسید.

محمد شهریاری دادسرای امور جنایی تهران در این‌باره گفت: «این زن جوان به علت اصابت گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است.»

باشگاه خبرنگاران پویا نوشته است که میترا نجفی ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه در طبقه هفتم برج معروف (د) واقع در بلوار خوردین سعادت‌آباد به قتل رسیده و جسد مقتول در اتاق‌ خواب کشف شده است.

محمدعلی نجفی شهریورماه سال ۹۶ شهردار تهران شد و اواخر اسفند به دلیل بیماری استعفا کرد. او حدود یک سال پیش با میترا نجفی ازدواج کرده بود.

تفاوت سنی این دو از جمله مسائلی بود که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و مخالفان نجفی آن را برجسته کردند.

میترا نجفی در مصاحبه‌ای با کانال خبری «امید مردم» در تلگرام گفته بود: «به ما تهمت زدند که ایشان روابط نامشروع داشته است […] حق دیگران نیست در حریم خصوصی ما وارد شوند. آقای دکتر نجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم، این زندگی سر گرفته است، دلیلی ندارد که عده‌ای دنبال حواشی باشند؛ […] متأسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته‌اند، چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است.»

فاطمه دانشور عضو اصلاح‌طلب سابق شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های میترا نجفی در ایسنتاگرام نوشت: «این مصاحبه بسیار بی‌باکانه به قبح‌زدایی از ازدواج مجدد و چند همسری پرداخته است؛ امری که هر چند از نظر شرع و قانون پذیرفته است اما طرح این گونه‌اش در رسانه‌ها به هیچ وجه پذیرفته نیست و گویی ما در ایران می‌خواهیم همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس باشیم!»

دانشور همچنین گفته بود «برخی استعفای جنجالی و پر از ابهام شهردار سابق تهران را به این خانم مربوط می‌دانند».

روزنامه شرق نیز در فروردین‌ماه ۹۷ در شرح مصاحبه با غلامعلی رجایی مشاور شهردار مستعفی تهران نوشته بود: «به گفته رجایی بحث بیماری محمدعلی نجفی علت اصلی استعفای او نبود. او درباره علت‌العلل استعفای نجفی صریح‌تر صحبت کرد که امکان انعکاس آن وجود ندارد.»

با این حال هنوز روشن نیست که قتل میترا نجفی به روابط شخصی او با شهردار سابق برمی‌گردد یا انگیزه‌های دیگری در این ماجرا دخیل بوده‌اند.

محمد علی نجفی پیش از شهردار شدن در وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فن‌آوری مقام وزارت یا سرپرستی را بر عهده داشته و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی است.

بیشتر بخوانید:

شهرداری تهران − محمدعلی نجفی برای “تغییر” نیامده است

Share