Share

کارکنان متروی تهران امروز چهارشنبه، هشتم خرداد/۲۹ مه، در اعتراض به فسخ قراردادها و «برون‌سپاری» شرکت دست از کار کشیدند. آن‌ها در خیابان انقلاب (چهارراه کالج) مقابل ساختمان شرکت بهره‌برداری مترو اجتماع کردند و شعارهای اعتراضی سر دادند.

تجمع چهارشنبه هشتم خرداد کارکنان مترو

در کلیپ‌هایی که از این تجمع در فضای مجازی منتشر شده کارکنان مترو شعارهایی علیه محمد احمدی بافنده، مدیرعامل سابق شرکت بهره‌برداری مترو پایتخت و اعضای شورای شهر تهران سر می‌دهند. از جمله این شعارها: «حق خوری، خیانت؛ لعنت به این ریاست».

خبرگزاری‌های حکومتی ایرنا و فارس در گزارش‌هایی به نقل از مدیرعامل شرکت بهره‌بردای مترو «برون‌سپاری» شرکت را اساسا تکذیب کرده و اعتراض کارکنان مترو را ناشی از «سوء‌تفاهم» و «شایعه‌پراکنی» دانسته‌اند.

آن‌ها به نقل از فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو نوشته‌اند: «این مسئله به دلیل سوء تفاهم پیش آمده و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه هیچ ابلاغ و یا تصمیمی برای خصوصی‌سازی و انتقال پرسنل خود به شرکت‌های خصوصی یا انتظامی را ندارد».

شبکه خبری تهران نیوز درباره انگیزه اعتصاب نوشته است که کارکنان مترو به برون‌سپاری شرکت، عملکرد فرنوش نوبخت، مدیر عامل شرکت، برداشت میلیاردی مدیرعامل از صندوق مسکن، کسر هزینه بیمه از حقوق و مسائل رفاهی و معیشتی معترضند. آن‌ها همچنین به سکوت شورای شهر تهران در برابر پایمال شدن حق خود نیز اعتراض دارند.

این دومین تجمع کارکنان مترو در روزهای اخیر است. آن‌ها روز ۳۱ اردیبهشت نیز در همین رابطه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.


در همین زمینه:

Share