Share

علی مطهری به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد داد که امکان حضور میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمود احمدی‌نژاد در دادگاه محمدرضا خاتمی را فراهم سازد تا «یک بار برای همیشه» پرونده حوادث سال ۸۸ بسته شود.

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ایران

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ایران

سومین دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین جبهه مشارکت ایران اسلامی، روز گذشته، شنبه ۱۱ خرداد، در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد. خاتمی پس از جلسه دادگاه اعلام کرد که درباره «تقلب هشت میلیونی» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ «استنادات متقنی وجود دارد» که آن‌ها را در جلسات اول و دوم دادگاه بیان کرده است: «من با عدد و رقم به ادعای خودم که هشت میلیون است رسیده‌ام که این حداقل است. اما نمایندگان مجلس می‌توانند در این زمینه تحقیق کنند که عدد و رقم واقعی چقدر بوده است.»

او اما درباره جزئیات مستندات خود چیزی نگفت.

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، یکشنبه ۱۲ خرداد از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه خواست «خط قرمز مصنوعی» درباره انتخابات ۸۸ و محصوران را بشکند و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران جنبش موسوم به سبز در آن زمان و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری وقت را به دادگاه محمدرضا خاتمی دعوت کند.

علی مطهری در یادداشتی با عنوان «دادگاه پر برکت» نوشت: «محاکمه آقای محمدرضا خاتمی به خاطر ادعای ۸ میلیون رأی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ فرصت مغتنمی است که یک بار برای همیشه پرونده حوادث سال ۸۸ که موجب تفرقه میان بخشی از ملت و کاهش سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی شده است رسیدگی و بسته شود.»

مطهری معتقد است که دعوت از موسوی، کروبی و احمدی‌نژاد در این پیوند می‌بایست «در ماه‌های اول این حوادث انجام می‌شد».

این نماینده مجلس شورای اسلامی نوشته است: «با این اقدام یعنی حضور آن سه تن در دادگاه آقای محمدرضا خاتمی به‌عنوان مطلع، تکلیف محصوران نیز روشن می‌شود.»

علی مطهری پیش از این بارها خواهان حل مسائل حوادث سال ۸۸ و رفع حصر خانگی رهبران جنبش سبز شده بود.

میرحسین موسوی، به‌همراه همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی هستند اما تاکنون در هیچ دادگاهی محاکمه نشده و محکومیتی دریافت نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

رفع حصر به شیوه «قطره‌چکانی»

Share