Share

مرتضی حاجی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، موضوع «پرستو» و انتساب آن به برخی از افراد را ابزاری برای تضعیف رقبای سیاسی و از صحنه به در کردن مدیرانی دانسته که ممکن است در آینده جایگاه‌هایی را با رای مردم به دست بیاورند.

مرتضی حاجی

حاجی با اشاره به استفاده از پرستو در سازمان‌های رسمی و غیررسمی سایر نقاط جهان گفته توقع این است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر ارزش‌های دینی تاسیس شده و اخلاق یکی از ارکان اصلی آن است، از این موارد استفاده نکنند.

موضوع استفاده از پوستوها اخیرا در ماجرای قتل همسر محمدعلی نجفی مطرح شده است. برخی میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی را مامور نیروهای اطلاعاتی دانسته‌اند.

مرتضی حاجی پخش خبرهای این‌چنینی را هم اشاعه منکر دانسته و گفته اصل وجودی آن اگر واقعی باشد، جای تاسف دارد.

او در واکنش به این که برخی از نهادها تاکید دارند «ما پدیده‌ای به اسم پرستو نداریم»، گفته است:

«اینکه یک سازمان رسمی کشور رسما چنین کاری را بکند برای من هم باورش سخت است، اما اینکه این موضوع توسط افراد برون سازمانی یا سازمان‌های غیررسمی و بعضا بی‌نام و نشان و حتی با نام و نشان افرادی که در بعضی سازمان‌ها مسئولیت داشته باشند ممکن است اتفاق بیفتد.»

حاجی با بیان اینکه این موضوع به شکل یک ماموریت سازمانی اتفاق نمی‌افتد، گفته است:

«ممکن است دام‌هایی بگذارند و این اتفاق بیفتد اما من سعی می‌کنم خودم را قانع کنم که چنین چیزی نیست.»

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شواهد و قرائن زیادی وجود دارد و در فضای مجازی هم از خانم‌ها و هم از آقایان اسم برده می‌شود گفته ابعاد این ماجرا مشخص نیست،

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که «رئیس اسبق صدا و سیما اسم‌هایی را مطرح کرده، آیا این نسبت درست است»، گفته است این کار به عنوان یک تکلیف سازمانی انجام نمی‌شود، بلکه ممکن است مثل داستان قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ باشد.


  • در همین زمینه

کرباسچی: پرونده نجفی می‌تواند برای جریان اصلاح‌طلبی پیامدهای منفی داشته باشد

Share