Share

محمود صادقی با تکیه بر شنیده‌هایش اعلام کرد که رئیس قوه قضائیه با بازگشایی پرونده سعید طوسی موافقت کرده است.

سعیدی طوسی، قاری محبوب خامنه‌ای (عکس: آرشیو)

سعید طوسی قاری مشهور قرآن، کارشناس شورای عالی قرآن، مؤذن مصوب صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، عضو گروه ملی تواشیح پیامبر اعظم و آموزگار کلاس‌های قرآن با تمرکز بر آموزش نوجوانان است. او در سال ۱۳۹۰ به «ارتکاب به ارتباطات ناسالم با نوجوانان» متهم شد اما سرانجام اواخر سال ۹۶ دادگاه تجدید نظر او را از این اتهام تبرئه کرد.

دادگاه تجدید نظر در حکم تبرئه سعید طوسی اعلام کرده بود که «شوخی‌های رکیک و زننده و بیان مطالب غیراخلاقی و حتی ماساژ دادن و ملاعبه، از ارکان متشکله بزه محسوب نمی‌شود.»

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار پیامی در توییتر خواهان رسیدگی مجدد به اتهامات سعید طوسی شده بود. صادقی در گفت‌وگو با برنا گفت:

«مستندات لازم در پرونده وجود دارد. خانواده‌ها به‌دنبال بازگشایی این پرونده برای اعمال ماده ۴۷۷ بوده‌اند.»

او در ادامه این گفت‌وگو با تکیه بر شنیده‌هایش گفت:

«شنیده‌ام که اخیرا در خصوص بازگشایی مجدد پرونده سعید طوسی موافقت شده و رئیس قوه قضائیه موافقت کرده‌اند تا پرونده مجدداً رسیدگی شود.»

در پرونده سعید طوسی چهار شاکی وجود دارد. شاکیان این پرونده در زمانی که فقط ۱۲ تا ۱۴ سال داشتند به بهانه‌های مختلف مورد سواستفاده جنسی قرار گرفتند. دو توبه‌نامه از سعید طوسی و چندین حلقه سی دی در نزد دادگاه موجود است.

محمود صادقی در گفت‌وگو با برنا باز هم بر تکیه بر شنیده‌های خود از اعمال نفوذ در این پرونده خبر داد:

«باخبر شده‌ام که دادستان اعلام کرده در این پرونده اعمال نفوذ صورت گرفته است. ایشان چون فردی سرشناس بوده نفوذ داشته و رای تجدیدنظر خلاف شرع و قانون تشخیص داده شده و قرار است مجددا بررسی شود.»

بهمن ۹۶ بعد از تبرئه سعید طوسی خانواده تعدادی از شاکیان سعید طوسی در نامه‌ای به ۱۵ نماینده اصلاح‌طلب و اصولگرای مجلس شورای اسلامی و با مراجعه به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خواهان رسیدگی مجدد به این پرونده شده بودند اما تلاش آن‌ها به جایی نرسید. محمود صادقی خبر داده که خانواده شاکیان سعید طوسی مجدداً پرونده شکایتی هم در کمیسیون اصل ۹۰ باز کرده‌اند که آن هم به جایی نرسید و سرانجام  در یکی از کودکانی که سعید طوسی او را آزار جنسی داده مراحل اداری ثبت شکایت از قاری محبوب رهبر جمهوری اسلامی در کشور ترکیه را پیش برد.

بیشتر بخوانید:

شاکیان سعید طوسی دست به دامان دادگاه ترکیه شدند

 

 

Share