Share

پزشکان کلینیک تخصصی درمانی والفجر پنجشنبه ششم تیر در گچساران برای سومین روز اعتصاب کردند. اعتصاب در اعتراض به چند ماه تعویق مطالبات صورت گرفته و پزشکان با حاضر نشدن در محل کار اعتراض خود را به بی‌توجهی مسئولان به نمایش گذاشته‌اند.

بیماران مقابل درب ورودی درمانگان والفجر

رئیس بهداشت و درمان گچساران پزشکان اعتصابی را «جدیدالورود» خوانده و افزوده است این‌ پزشکان در مقایسه با پزشکان قدیمی‌تر «تنها چند ماه» مطالبات‌شان عقب‌افتاده است.

سهراب صدری در واکنش به اعتصاب پزشکان گفته است:

«این گروه به نوعی از پزشکان متخصص جدید الورد در این شهرستان هستند که تنها چند ماه است که مطالباتشان پرداخت نشده در حالی که پزشکان قدیمی تر، از آبان ماه ۹۷ تاکنون مطالباتشان هنوز پرداخت نشده است… این موضوع تنها هم اختصاص به این شهرستان ندارد و در بسیاری از مناطق کشور هم چنین مسائلی وجود دارد اگر چه با جدیت تمام پیگیر مطالبات، حق و حقوق پزشکان هستیم.»

به نوشته رسانه محلی «کرونا نیوز» رئیس بهداشت و درمان گچساران در پایان پزشکان را دعوت به صبر و بردباری و «شرایط امروز مملکت» کرده و گفته است پزشکان و ماماها هم مطالباتی دارند:

«به هرحال شرایط امروز مملکت به گونه‌ای است که انتظار و صبوری بیشتری از پزشکان را می‌طلبد هرچند غیر از پزشکان، پرستاران و ماماهای این شهرستان هم مطالبات خاص خودشان را دارند.»

یکی از پزشکان اعتصابی در گفت‌و‌گو با کرونا نیوز بدلیل عدم سرویس دهی به بیماران از مراجعان معذرت خواهی کرده و گفته است: «ازطرف خود و همکارانم از مردم شهرم وبیماران بدلیل عدم حضور پزشکان درکلینیک والفجر پوزش می‌خواهیم هرچند ما پزشکان هم مثل سایر صنوف مشکلات و دغدغه‌های خاص خود را داریم.»

تعداد پزشکان درمانگاه ۳۷ تن گزارش شده که روزانه ۳۰۰ بیمار را ویزیت می‌کنند. در گزارش گفته شده بخش زیادی از بیمارانی که در این درمانگاه ویزیت می‌شوند از اقشار کم‌درآمد و از روستاها و شهرهای اطراف هستند.


بیشتر بخوانید:

حقوق کارگران در ایران

Share