Share

گروهی از معترضان به برگزاری کنفرانس اقتصادی فلسطین در منامه به سفارت بحرین در بغداد حمله کردند. وزارت خارجه بحرین سفیر خود در بغداد را برای مشورت به منامه فراخواند. دفتر نخست‌وزیری بغداد با انتشار بیانیه‌ای از وقوع این حادثه اظهار تأسف کرد.

شامگاه پنجشنبه ۲۷ ژوئن /۶ تیر: حمله معترضان به سفارت بحرین در بغداد (عکس: توییتر)

شامگاه پنجشنبه ۲۷ ژوئن /۶ تیر گروهی از معترضان عراقی در اعتراض به برگزاری نشست منامه درباره سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی بدون یافتن راهکار سیاسی برای تشکیل دولت فلسطینی از حصار آهنی سفارتخانه بحرین در بغداد بالا رفتند، پرچم این کشور را پایین کشیدند و به جای آن پرچم فلسطین را بالا بردند.  نشست منامه به ابتکار جرد کوشنر، داماد ترامپ برگزار شد و بدون دستیابی به موفقیت چندانی به پایان رسید. سرمایه‌گذاران اعلام کردند که شرط نخست برای سرمایه‌گذاری، برقراری آرامش و صلح در مناطق فلسطینی است.

صبح جمعه ۲۸ ژوئن /۷ تیر در پی ورود تعدادی از معترضان به سفارت بحرین در عراق، منامه، صلاح علی المالکی سفیر خود در بغداد را برای مشورت فراخواند. در بیانیه‌ای وزارت خارجه بحرین، تعرض به سفارتخانه این کشور در بغداد را محکوم کرده است.

دفتر نخست‌وزیر عراق ساعتی بعد در واکنش به این تحولات با انتشار بیانیه‌ای با اظهار تأسف از تعرض به سفارت بحرین در بغداد، این اقدام را تخلف از قانون و حاکمیت دولت مرکزی عراق دانست و اعلام کرد که سرویس‌های امنیتی این کشور اقدامات لازم برای اخراج معترضان از ساختمان سفارت بحرین در بغداد را انجام داده‌اند و نظم را مجدداً برقرار کرده‌اند.

دفتر نخست‌وزیری عراق همچنین اعلام کرد که تعدادی از مسببان این حادثه بازداشت شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اعتصاب سراسری در غزه در اعتراض به نشست منامه

 

Share