Share

یک نمایندگان طیف اصولگرای مجلس ایران به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است منشا بی‌حجابی از خارج کشور است و هدف آن، براندازی نرم جمهوری اسلامی.

هر روز زنان و دختران جوان به جرم بدحجابی توسط ماموران زن گشت حجاب دستگیر می‌شوند

ابوالفضل ابوترابی گفته است:

«زمانی بی‌حجابی به تفکر یک شخص برمی‌گردد و زمانی به یک جریان خارج از کشور. امروز بی‌حجابی به یک ابزاری خطرناک و سازماندهی شده از خارج کشور برای براندازی نرم جمهوری اسلامی تبدیل شده است.»

این نماینده مجلس معتقد است بی‌حجابی یک ابزار براندازی نرم و سازماندهی شده است و حتی از خارج کشور برای آن‌هایی که در ملاءعام کشف حجاب می‌کنند پول می‌فرستند و برای آنان تابعیت کشورهای مختلف هم در نظر می‌گیرند.

در سال‌های اخیر موج تازه‌ای از اعتراضات زنان به حجاب اجباری به راه افتاده و برخوردهای خشن و سنگین از سوی نیروهای انتظامی هم شدت بیشتری گرفته است.

در روزهای اخیر دادسرای ارشاد یک کانال رسمی در پیام‌رسان‌های داخلی و اینستاگرام برای دریافت گزارش‌های مردمی از بی‌حجابی یا دیگر اقداماتی که در قانون ایران ممنوع است، راه‌اندازی کرده است:

دادسرای ارشاد از شهروندان تهرانی خواسته با مشاهده هر گونه کشف حجاب در خودرو، کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره‌خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و …، اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا، انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی، موضوع را پس از جمع‌آوری مستندات لازم از طریق اینستاگرام یا پیام‌رسان‌های ایرانی مانند بله، سروش، ایتا و … برای این دادسرا ارسال کنند.

اینستاگرام، صفحه این دادسرا را مسدود کرده است.

ابوترابی اما در پاسخ به این سوال که آیا روش مقابله با این وضعیت دریافت گزارش از مردم و برخورد مردم با یکدیگر است، گفته بر اساس مطالعه یکی از دانشکده‌های مرتبط دانشگاه تهران «۹۵ درصد مقابله با بی‌حجابی باید با کارهای فرهنگی باشد و پنج درصد با آن‌هایی که پول می‌گیرند و سازماندهی شده‌اند و با سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در ارتباط هستند، برخورد شود.»

ابوترابی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایلنا به آیین بهایی پرداخته و گفته است:‌

«جریان بهاییت با یک پول سنگین از خارج کشور در حال مدیریت است و برای کشف حجاب و جریحه‌دار کردن عفت عمومی راهبری می‌کند.»

او بهاییت را یک جریان بسیار خطرناک خوانده که آن هم از خارج کشور مدیریت می‌شود و در جریان حوادث سال ۸۸ هم نقش‌آفرینی کرده است.

ابوترابی اما به مشکلات اقتصادی هم پرداخته و این مشکلات را ناشی از «بی‌تدبیری این دولت» و عامل زده شدن مردم از دین خوانده است.

این نماینده اصولگرای مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادعا کرده که در برخی از سفارت‌خانه‌ها  به خصوص انگلستان و بعضا فرانسه، هنرمندان و بعضا نمایندگان مجلسی که جزو گروه دوستی هستند دعوت می‌شوند و میزی می‌چینند که مشروب هم روی آن وجود دارد.

جلودارزاده: قرآن نمی‌گوید یا روسری یا توسری

Share