Share

روز چهارشنبه دوم مرداد دو کارگر حین کار جان باختند. در چهار روز گذشته نیز دست‌کم ۱۲ کارگر کشته و زخمی شده‌اند.

به نوشته عصر جنوب، صبح چهارشنبه دوم مرداد یک کارگر پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ بهبهان حین کار از ارتفاع سقوط کرد و جان باخت. اتحادیه آزاد کارگران ایران نام این کارگر را سیروس عباسی اعلام کرده و نوشته است که او متاهل بوده است.

در عسلویه نیز امروز یک کارگر پتروشیمی در اثر گرمازدگی پیش از انتقال به بینارستان جان باخت. به نوشته عسلویه آنلاین، «آقای رضایی» کارگر شرکت پیمانکاری تکاب صنعت مهر بوده و در فاز ۴ و ۵ پارس جنوبی کار می‌کرده است. رئیس بیمارستان عسلویه که این کارگر به آن منتقل شده در توضیح علت مرگ کارگر گفته است: «شغل این کارگر داربست‌بند بوده و در فضای باز و گرمای عسلویه مشغول به فعالیت بوده، از همین رو احتمال می‌رود مرگ بر اثر گرمازدگی و سپس سکته بوده است.»

حوادث کار در ایران روزانه جان تعدادی از کارگران را می‌گیرد و به مصدومیت ده‌ها کارگر منجر می‌شود. بخشی از حوادث کار چهار روز گذشته به این شرح‌اند:

۱۲ کارگر کشته و زخمی در چهار روز

 شنبه ۲۹ تیر

یک کارگر پتروشیمی‌ پارس جنوبی حین کار دچار گرمازدگی شد و جان باخت. طبق گزارشات، هر هفته چند کارگر در این منطقه بر اثر گرمازدگی راهی بیمارستان می‌شوند.

دو کارگر فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد حین آبیاری درختان در استخر ذخیره آب دانشگاه سقوط کردند و جان باختند. مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد نجف‌آباد گفته است یکی از این کارگران در اثر از دست دادن تعادل خود در آب سقوط کرده و کارگر دیگر که اقدام به نجات او کرده بود نیز در آب غرق شده است. هر دو کارگر پیمانکاری بوده‌اند.

یکشنبه ۳۰ تیر

دو کارگر در الموت قزوین هنگام بریدن یک درخت زیر تنه درخت ماندند و جان باختند. کارگران ۳۸ و ۵۲ سال سن داشتند.

یک کارگر ۴۷ ساله در کارخانه خوراک دام واقع در شهرک صنعتی بیرجند در اثر گیر کردن دستش در پره‌های دستگاه میکسر جان باخت.

دوشنبه ۳۱ تیر

سه کارگر مقنی حین حفر چاه در یک کارگاه رنگرزی چوب در چهاردانگه اسلامشهر دچار گازگرفتگی شدند و جان باختند. دو تن از این کارگران که ۲۵ و ۳۰ سال داشتند افغانستانی و یک کارگر ۳۰ ساله ایرانی بود. حادثه در خیابان غفاری چهاردانگه روی داد و کارگران در عمق ۱۵ متری چاه گرفتار شده بودند.

یک کارگر ساختمانی ۲۰ ساله در بلوار ناهارخوران گرگان حین کار از طبقه پانزدهم به پائین سقوط کرد و به علت شدت جراحات در بیمارستان جان باخت.

یک کارگر ۳۹ ساله در رشت هنگامی که مشغول جوشکاری بود به عمق دره سقوط کرد و از ناحیه کمر و پا دچار آسیب‌دیدگی شدید شد.

یک کارگر پتروشیمی در عسلویه بر اثر گرمازدگی جان باخت. بنا بر گزارشات منتشر شده در فضای مجازی، این کارگر اهل گناوه بوده و در واحد ایمنی فعالیت می‌کرده است.

سه‌شنبه اول مرداد

آتش‌سوزی که سه‌شنبه اول مرداد در واحد شیرین‌سازی شرکت «آریان تجارت مانا» در ایلام روی داد به مصدوم شدن دو کارگر انجامید. مدیرعامل شرکت شیرین سازی به خبرگزاری دولتی ایلنا گفت علت حاددثه ایجاد ‌جرقه با سطح فلزی آغشته به میعانات گازی بوده و دو کارگر از ناحیه انگشتان دچار «آسیب‌دیدگی جزئی» شده‌اند.


بیشتر بخوانید:

حوادث کاری در مازندران ۳۲ درصد افزایش یافته است

 

Share