Share

نخست‌وزیر جدید بریتانیا بعد از دیدار با اعضای کابینه‌اش در سخنانی در مجلس عوام وعده آغاز یک دوران طلایی را داد. جرمی کورین، رهبر حزب کارگر گفت جانسون خودش را دست بالا گرفته است.

بوریس جانسون در اولین جلسه با کابینه

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا پنجشنبه ۲۵ ژوئیه/ ۳ مرداد پس از دیدار با اعضای کابینه‌اش، به مجلس عوام رفت و طی سخنانی برای نمایندگان پارلمان بریتانیا، وعده آغاز دوران طلایی جدیدی را داد. جانسون گفت، دولتش با انرژی مذاکرات مربوط به برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را انجام خواهد داد.

نخست وزیر بریتانیا افزود که کابینه او تدوین طرح‌هایی در صورت برگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا را اولویت اصلی قرار داده است.

بوریس جانسون به شهروندان اتحادیه اروپا اطمینان داد که آنها حق زندگی و ماندن در بریتانیا را خواهند داشت.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر (حزب مخالف) در پاسخ به سخنان بوریس جانسون گفت که کشور عمیقاً نگران آن است که نخست وزیر جدید خود را بسیار دست بالا گرفته است.

کوربین افزود، آقای جانسون وارث کشوری است که با برنامه ریاضت عقب نگه داشته شده است.

روز پنج‌شنبه اولین جلسه کابینه بوریس جانسون برگزار شد. در کابینه آقای جانسون ۱۷ عضو تغییر کرده‌اند و طرفداران افراطی برگزیت در دولت جدید نقش‌های کلیدی گرفته‌اند.

بوریس جانسون به اعضای کابینه گفت که وظیفه‌ای خطیر در پیش رو دارند و بار دیگر بر تعهد خود مبنی بر خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپا تا پایان ماه اکتبر تاکید کرد.

بریتانیا قرار بود که روز ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود اما این ضرب الاجل، پس از آنکه نمایندگان پارلمان به توافق برگزیت ترزا می ‌رای ندادند، به پایان ماه اکتبر تغییر کرد.

سال ۲۰۱۶ در جریان یک رفراندوم در بریتانیا، حدود ۵۱ درصد از رای دهندگان به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند. از آن زمان مذاکرات پیچیده و طولانی برای خروج بزرگترین عضو اتحادیه از آن صورت گرفته اما هنوز دولت بریتانیا و اتحادیه به توافقی دست نیافته‌اند.

بیشتر بخوانید:

بوریس جانسون: خروج بی برو برگرد از اتحادیه اروپا

Share