Share

برخی کانال‌ها و شبکه‌های نزدیک به حسن عباسی (از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و رئیس اندیشکده یقین) بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۲ خرداد از بازداشت او در پی شکایت محمود علوی، وزیر اطلاعات خبر دادند.

حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال و عضو سابق سپاه پاسدارانحسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال و عضو سابق سپاه پاسداران

ابتدا خبرگزاری فارس و سپس خبرگزاری تسنیم این خبر را تأیید کردند. فارس و تسنیم گزارش دادند که به دلیل سخنرانی حسن عباسی درباره ارتباط محمود علوی با آمدنیوز عباسی بازداشت شده است.

حسن عباسی در یکی از سخنرانی‌های خود در دی سال گذشته در قرچک ورامین گفته بود:

«رفته یه چی‌چی نیوز راه انداخته و از بالا تا پایین نظام رو به سخره می‌گیره. البته می‌رسه به وزیر محترم اطلاعات با تقدیرات ویژه یاد می‌کند. هنوز هم وزیر اطلاعات به ما جواب نداده چرا چی‌چی نیوز فلان شده، پسر فلانی در وزات نفت، به وزیر اطلاعات که می‌رسه اینقدر تقدیر می‌کنه؟ خب آیا ما می‌تونیم شک کنیم که وزیر اطلاعات پشت سر چی‌چی نیوزه؟ چون لااقل دو تا فحش هم به وزیر اطلاعات می‌داد، اون مقام معظم رهبری رو، مراجع رو، همه رو به سخره می‌گیره!»

در آخرین پیام منتشر شده در صفحه توییتر حسن عباسی آمده:

« حسن عباسی با شکایت وزیر اطلاعات به بهانه‌ی بیان رابطه‌ آمدنیوز و وزیر اطلاعات بازداشت شد.»

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم نیز به نقل از همین پیام، خبر بازداشت او را منتشر کردند.

 حسن عباسی سال ۱۳۹۵ نیز با شکایت ارتش بازداشت شده بود و پس از چند روز آزاد شد. او در آن زمان در جلسه‌ای در دانشگاه تهران درباره ارتش گفته بود:

«اگر آب این کشور را ببرد، هیچ صدای ارتش در نمی‌آید و موضعی نمی‌گیرد.»

بیشتر بخوانید:

حسن عباسی، نظریه‌پرداز نزدیک به سپاه بازداشت شد

Share