Share

فروغ علایی،‌ عکاس خبری و همکار روزنامه و مجله دنیای اقتصاد،‌ از سوی نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده است.

فروغ علایی

بازداشت او روز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه و بنا به گزارش رسانه‌های ایران در ارتباط با مساله ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران اتفاق افتاده است. همان روز اعلام شده بود که تعدادی از فعالان ورود زنان به ورزشگاه‌ها موسوم به «دختران آزادی» توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.

علایی پیش‌تر با مجموعه عکس «گریه برای آزادی» با موضوع ورود زنان به ورزشگاه، برنده بخش مجموعه عکس ورزشی جایزه‌ جهانی «ورلدپرس فوتو» سال ۲۰۱۹ میلادی شده بود.

دستگاه قضایی ایران برای آزادی او مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین کرده است.

تاکنون جزییاتی از اتهام یا نهاد بازداشت‌کننده او اعلام نشده است.

«زهرا خوش‌نواز»، «لیلی ملکی» و «هدیه مروستی» از بازداشت‌شدگان دیگر روز دوشنبه هستند که اتهام آن‌ها تلاش برای ورود به ورزشگاه‌های ایران است. گفته می‌شود شش نفر در این زمینه بازداشت شده‌اند.

یکی از نزدیکان بازداشت شدگان گفته بود که این موج اول بازداشت‌ها بنا به شکایت و درخواست مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران از اطلاعات سپاه و برای جلوگیری از تلاش دختران برای ورود به ورزشگاه‌ها در آستانه آغاز رقابت‌های لیگ برتر صورت گرفته است.

جیانی اینفانتینو، رییس فدراسیون فوتبال، ۲۸ خرداد ماه امسال با ارسال ای‌میلی رسمی به مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که با اضافه شدن «کدهای انضباطی» جدید فدراسیون جهانی فوتبال، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران با عواقبی مانند محرومیت همراه خواهد شد.

فدراسیون جهانی فوتبال تا ۲۴ تیر ماه، زمان برگزاری مسابقات مقدماتی جام ‌جهانی ۲۰۲۲ به ایران فرصت داده بود تا شرایط حضور زنان در همه ورزشگاه‌های ایران را فراهم کنند.»

  • در همین زمینه

بازداشت شش فعال حق ورود زنان به ورزشگاه‌ها

Share

دسته بندی‌ها: اخبار, ایران

کلید‌واژه ها: , , ,

توجه: کامنت‌های توهین‌آمیز منتشر نمی‌شوند. کامنت‌های حاوی لینک به عنوان "اسپم" شناخته می‌شوند.