Share

جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی درباره بازداشت میرعلی اشرف عبدالله‌ پوری حسینی، رئیس سابق این سازمان گفت اتهام پوری حسینی سازمانی‌ست و سازمان خصوصی‌سازی از تمام واگذاری‌هایی که انجام داده است دفاع می‌کند.

مشاور سازمان خصوصی سازی: اتهام پوری حسینی سازمانی‌ست

به گزارش خبرگزاری کار (ایلنا) جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی، یک‌شنبه ۲۷ مرداد اعلام کرد پوری حسینی، رئیس سابق این سازمان در حال گذراندن مراحل بازپرسی‌ست و احتمالا «نامه ۴۵ نماینده مجلس» به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه دلیل اصلی تشکیل پرونده برای پوری حسینی است.

جمعی از نمایندگان مجلس که احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز تعداد آ‌ن‌ها را ۱۱۵ نفر اعلام کرده‌ بود، در اردیبهشت ۹۸ با اشاره به اقدام مجلس برای تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی، از رئیس قوه قضائیه خواستند که در یک دادگاه علنی به تخلفات میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس این سازمان و معاون وزارت اقتصاد، در واگذاری بنگاه‌های دولتی رسیدگی کند.

میرعلی اشرف عبدالله‌ پوری حسینی صبح چهارشنبه ۲۳ مرداد ابتدا به سازمان بازرسی کشور احضار شد. ساعتی بعد او از سمت خود استعفا داد و وزیر امور اقتصاد و دارایی هم استعفای او را پذیرفت. سپس مأموران او را بازداشت کردند.

جعفر سبحانی در مورد اتهامات وارد شده به پوری حسینی گفت:

«اتهام سازمانی است و اتهام شخصی نیست. موضوع پیرامون واگذاری‌هایی است که اخیرا انجام شده و مرتبط با وظایف سازمانی آقای پوری حسینی است.»

سبحانی همچنین گفت:

«همه موضوعات جنبه قضایی دارند و پوری حسینی همچنان در بازداشت است و در جریان جزییات پرونده قرار نداریم.»

مشاور سازمان خصوصی‌سازی با دفاع از عملکرد این سازمان ادعا کرد:

«سازمان خصوصی‌سازی مجری مصوبات است و نه در تعیین قیمت و در تصویب قیمت نقشی ندارد. هیات واگذاری قیمت را اعلام می‌کند و ما هم مجری این مصوبات هستیم. برخلاف ادعای عده‌ای که می‌گویند سازمان خصوصی‌سازی برخی از بنگاه‌های اقتصادی را ارزان‌تر از قیمت واقعی واگذار کرده، اساسا سازمان نقشی در قیمت‌گذاری‌ها ندارد. برخلاف اینکه یکی از نمایندگان مجلس مدعی است برخی از واگذاری‌ها خارج از چارچوب‌ها انجام شده این موضوع کاملا کذب است چرا که تمام واگذاری‌ها در چارچوب قانون و با انتشار آگهی در جراید و اعلام در سایت سازمان خصوصی‌سازی انجام شده‌اند. سازمان خصوصی‌سازی از تمام واگذاری‌هایی که انجام داده است دفاع می‌کند و هیچ تخلفی در جریان واگذاری‌ها اتفاق نیفتاده است.»

 عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات ایران ۲۹ اردیبهشت تخلف در سازمان خصوصی‌سازی را «قطعی» اعلام کرد.


  • در همین زمینه:

چالش‌های خصوصی‌سازی در نیشکر هفت‌تپه

Share