Share

علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس تلویحاً حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی را یک فرد «روحانی‌نما» و متظاهر نامید. روحانی در مراسمی که زنان با لباس محلی ظاهر شده بودند، گفته بود با هر کس که منافع ملی را برآورده کند مذاکره خواهد کرد. اکنون پوشش زنان بهانه‌ای به دست مخالفان مذاکره دولت با غرب بر سر برنامه موشکی سپاه داده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در مراسم بحث‌برانگیز «ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی»

جمعه هفته گذشته آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با محمد نهاوندیان، معاون روحانی گفته بود: «شرکت رئیس‌جمهور در بعضی از مجالس سبب ناراحتی می‌شود، به ایشان سفارش کنید درباره این گونه مراسم‌ها احتیاط داشته باشند چرا که عکس و فیلم آن در فضای مجازی پخش و منتشر می‌شود.»

ناصر مکارم شیرازی به مراسم «ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی» اشاره داشت که هفته گذشته با حضور حسن روحانی برگزار شد. در این مراسم عده‌ای از زنان با پوشش‌های محلی یا شبه‌محلی چشم‌نواز روی صحنه ظاهر شدند.

در این مراسم بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، آذری جهرمی وزیر ارتباطات، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد اسلامی وزیر راه مسکن و شهرسازی و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و تعداد دیگری از مسئولان دولتی روحانی را همراهی می‌کردند.

علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس شامگاه یکشنبه در مراسمی که در دومین شب محرم در حسینیه کرمان اجرا شد گفت:

«در صدر اسلام افرادی بودند که مبلغ دین بوده و مبلغان زمان خود به‌ حساب می‌آمدند اما افرادی دیگر خود را شبیه این افراد کرده و لباس آنها را می‌پوشیدند.  این افراد امروز نیز هستند و اصطلاحاً به آنها روحانی‌نما گفته می‌شود که فقط ظاهری اسلامی دارند اما در باطن و عمل اهل عبادت نبوده و توجهی به خدا ندارند. استدلال این افراد برای فرار از امر به معروف و نهی از منکر این است که اگر مردم را از گناه نهی کنیم باعث می‌شود مردم از ما برگردند و به ما پشت کنند یا در انتخابات از ما حمایت نکنند. برای این عده فقط رسیدن به خواسته‌ها و اهدافشان مهم است.»

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس سپس بعد از این مقدمات رسماً روحانی را یک فرد متظاهر، سطحی‌گرا، روحانی‌نما و فرصت‌طلب خواند:

«اگر در مجلسی رئیس جمهور دعوت شود چند نفر هم چادر از سر برداشتند اشکالی ندارد، آزادی است. مهم این است که مردم رای بدهند و عده‌ای خوششان بیاید و حمایت کنند.»

علی شیرازی سپس هشدار داد که اگر مردم از افرادی مانند حسن روحانی پیروی کنند، خداوند عذابش را بر آن جامعه نازل می‌کند:

«در جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر در آن ترک شده است خوب و بد و بزرگ و کوچک با یکدیگر می‌سوزند.»

گروهی از زنان در مراسم بحث‌برانگیز «ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی»

هفته گذشته با بالا گرفتن انتقادها از روحانی، روابط عمومی ریاست جمهوری با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد نهادهای صنفی و محلی مهمانان را برای حضور در این خمایش انتخاب کرده بودند و نهاد ریاست جمهوری در این موضوع نقشی نداشته است.

 در این مراسم بیش از هزار نفر از روستائیان ایران و عده‌ای از اقلیت‌های مذهبی شرکت داشتند. روابط عمومی ریاست جمهوری در اطلاعیه خود گفته است دستور پیگیری و برخورد با زنانی که حجاب اسلامی را رعایت نکرده بودند صادر شده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران بعد از حضور محمد جواد ظریف در حاشیه نشست گروه ۷ هشدار داده بود که دشمن به دنبال تضعیف ولایت و اقتدارزدایی از رهبری و تغییر در ذائقه سیاسی نخبگان و مسئولین است و به جای گفتمان مقاومت طرح گفتمان سازش را مطرح می‌کنند. روحانی در سخنانی که دوشنبه هفته گذشته در همیبن مراسم «ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی» ایران کرد  پاسخ داد انگار برخی نمی‌خواهند پنبه را از گوش خود دربیاورند. روحانی گفته بود:

«معتقدم برای منافع ملی کشور از هر ابزاری باید استفاده کرد. اگر بدانم به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که مشکلات مردم حل خواهد شد و کشور من آباد می‌شود، دریغ نخواهم کرد. اصل منافع ملی است.»

 بیشتر بخوانید:

روحانی: برخی نمی‌خواهند پنبه را از گوش خود درآورند

 

 

Share