Share

در پی بمب‌گذاری روز دوشنبه طالبان در کابل، یک انفجار دیگر این شهر را لرزاند. بر اثر این انفجار دست‌کم ۱۰ نفر کشته شدند. طالبان مسئولیت این انفجار را به‌عهده گرفت.

انفجار در منطقه نهم امنیتی کابل - پنج‌شنبه ۱۴ شهریور / ۵ سپتامبر

انفجار در منطقه نهم امنیتی کابل – پنج‌شنبه ۱۴ شهریور / ۵ سپتامبر

صبح پنج‌شنبه ۱۴ شهریور / ۵ سپتامبر، بر اثر وقوع یک انفجار در منطقه شش درک کابل، دست‌کم ۱۰ نفر، از جمله ۸ غیرنظامی و دو نظامی، کشته و ۴۲ تن دیگر زخمی شدند.

رویترز به‌نقل از مقام‌های افغان نوشته است این انفجار یک عملیات انتحاری بوده که مرکز کابل را هدف قرار داده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: «آمبولانس‌ها و گروه‌های امداد به منطقه انفجار اعزام شده‌اند.»

به‌گزارش الجزیره، فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل می‌گوید این انفجار در منطقه ۹ پلیس رخ داده است که سفارت آمریکا و سایر کشورها در آن قرار دارند.

لحظه انفجار:

وزارت کشور افغانستان اعلام کرده که این انفجار افزون بر تلفات به ١٢وسیله نقلیه نیز آسیب رسانده است.

شاهدان عینی گفته‌اند که یک پست بازرسی مربوط به نیروهای امنیت ملی هدف حمله قرار گرفته است. اما این موضوع به صورت رسمی تأیید نشده است.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته و گفته که هدف کاروان نیروهای خارجی بود که قصد ورود به یکی از ساختمان‌های امنیت ملی را داشت. آن‌ها ادعا کرده‌اند که در این حمله شماری از نیروهای خارجی و افغان کشته‌ شده‌اند.

بعد از انفجار:

نیمه‌شب دوشنبه ۱۱ شهریور / ۲ سپتامبر نیز بر اثر انفجار در ساختمان گرین ولیج در حوزه‌ نهم امنیتی کابل دست‌کم ۱۶ غیرنظامی از جمله کارکنان این ساختمان کشته و ۱۱۹ غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای مسئولیت این انفجار را برعهده گرفتند و گفتند هدف این حمله شهروندان کشورهای خارجی بوده‌ است. طالبان مدعی شده‌اند که تعدادی «غیرقابل شمار» از شهروندان کشورهای خارجی در این رویداد کشته شده‌اند.

این حمله تنها چند ساعت بعد از آن رخ داد ‌که زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پیش‌نویس تفاهم‌نامه ایالات متحده با طالبان را به رئیس‌جمهوری و رئیس اجرایی دولت افغانستان ارائه داد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

توصیح: این خبر بروز شد و تیتر، تیزر و متن آن دو بار تغییر کرد.

بیشتر بخوانید:

انفجاری مهیب کابل را لرزاند

Share