Share

در پی ناپدید شدن برادران صدرالساداتی در جاده قم و در راه فرودگاه مهرآباد، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با انتشار بیانیه‌ای در رسانه‌های داخلی اعلام کرد که از همان نخستین ساعت‌های اعلام خبر گم شدن عضو خبرگان و برادر و سایر همراهان او در حال پیگیری این موضوع است. یک منبع آگاه از احتمال اختقای برادران صدرالساداتی خبر داده است. اعتقاد به جن‌گیری؟ در همان حال خبر رسیده که شمخانی هم به جرگه از «چشم‌افتادگان» حکومتی پیوسته است.

براداران گمشده صدرالساداتی و ارتباط با جن‌گیران و مخالفت با رانت‌خواری و فساد شمخانی

وحید اشتری، معاون پیشین بسیج تهران و یکی از نزدیکان سید روح‌الله صدرالساداتی صبح پنجشنبه ۱۴ شهریور در کانال تلگرام خود اعلام کرد که این عضو مجلس خبرگان همراه با برادرش سید مهدی و دو تن دیگر از همراهانش مفقود شده‌اند. آن‌ها ساعت دو و نیم بامداد چهارشنبه از قم خارج شده بودند که خود را برای سفر به بندرعباس به فرودگاه مهرآباد تهران برسانند. از آن زمان تاکنون نشانی از آن‌ها به دست نیامده است. پلیس از ماجرا اطلاع دارد.

در همان حال صبح جمعه ۱۵ شهریور یک منبع مطلع به خبرگزاری تسنیم گفت که براداران صدرالساداتی مفقود نشده‌اند بلکه به اختیار، خود را پنهان کرده‌اند. این منبع آگاه از مقامات قضایی خواست احتمال اختفای این دو برادر را در دستور کار قرار دهند.

سید مهدی صدرالساداتی به حلقه عباس غفاری نزدیک بود. غفاری به جن‌گیری شهرت داشت، مدتی به اتهام تجاوز جنسی به ۳۶۰ زن و جن‌گیری و رمالی به زندان افتاد، با لغو حکم اعدام به هشت سال زندان محکوم شد اما در سال ۹۲ آزاد شد. او از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی بود. احتمال اختفای برادران صدرالساداتی به دلیل نزدیکی با حلقه جن‌گیران دوران احمدی‌نژاد معنی پیدا می‌کند.

سید مهدی صدرالساداتی در اینستاگرام با انتشار یک ویدئو ادعا کرده بود که یک مجموعه آپارتمانی به ارزش هزار میلیارد تومان در خیابان فرشته تهران متعلق به آذرمیدخت طباطبایی، همسر علی شمخانی است. او همچنین نوشته بود خانواده شمخانی مجوز ساخت‌وساز گسترده در تهران، لواسان، اهواز، شوش و شمال ایران را دریافت کرده‌اند و اسناد مالکیت خانواده شمخانی بر برخی از مجتمع‌های ساختمانی در تهران را هم  منتشر کرده بود. صدرالساداتی مهر سال گذشته نیز گزارش‌هایی درباره حضور حسن و حسین شمخانی در شرکت کشتیرانی «آدمیرال» منتشر کرده و نوشته بود که برادر و برادرزاده‌های شمخانی از طریق رانت خانوادگی برخی سمت‌های دولتی گرفته‌اند.

یک منبع آگاه نزدیک به شمخانی این گزارش‌ها را تکذیب کرده بود. احتمال می‌رفت که به دلیل انتشار این گزارش‌ها، برادران صدرالساداتی بازداشت شده باشند. اما روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت اعلام کرد هیچ اقدام قضایی علیه برادران صدرالساداتی انجام نشده.

علی شمخانی نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی دو هفته قبل در مصاحبه‌ای کم‌سابقه‌ با شبکه خبری ان‌بی‌سی امضای برجام توسط ایران را یک اشتباه خواند. شمخانی درباره تنش میان ایران و آمریکا گفت درصورت بروز جنگ، ایران ابزارهای مختلفی از جمله جنگ‌های نیابتی را در اختیار دارد. سایت الف (احمد توکلی، اصولگرا، عضو مجمع تشخیص مصلحت) نوشته است که مخالفت شمخانی با برجام در مصاحبه با ان بی سی سبب انتقاداتی در دولت روحانی شد. «الف» سایت احمد توکلی تلویحاً احتمال داده است به زودی شمخانی هم به جمع از چشم‌افتادگان بپیوندد و جای خود در شورای عالی امنیت ملی را به شخص دیگری بسپرد.

بیشتر بخوانید:

یک عضو مجلس خبرگان گم شد

 

Share