Share

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، گفت به احتمال قوی برای همسرش در زندان وضعیت ویژه‌ای پیش آمده است که وی پس از گذشت ۱۱ روز هنوز بدون اجازه ملاقات، در بیمارستان است.

تقی رحمانی روز گذشته پنج‌شنبه ۲۹ تیرماه در گفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت شایعه‌ای از روزهای پیش در مورد علت بستری شدن نرگس محمدی، زندانی سیاسی و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، در بیمارستان مطرح شده است که با ادامه بی‌خبری از وی احتمال درست بودن آن زیاد است.

وی گفت: "خبری که ما شنیدیم این است که زندانیان هم‌بندی نرگس با یکدیگر دعوا داشته‌اند که در میان دعوا با نرگس برخورد می‌کنند، او به زمین می‌افتد و به همین دلیل او را به بیمارستان منتقل می‌کنند."

تقی رحمانی که خود از فعالان سیاسی است و بارها در ایران زندانی شده است و هم‌اکنون در فرانسه به‌سر می‌برد افزود: "نرگس ۱۱ روز پس از انتقالش به بیمارستان هیچ تماسی با دنیای بیرون نداشته است."

وی گفت چون به خانواده‌اش در این مدت اجازه تماس یا ملاقات نداده‌اند همین موارد نشان می‌دهد که به احتمال قوی این شایعه درست است.

تقی رحمانی: وقتی در طول ۱۱ روز او حتی با بچه‌های خردسالش تماسی نداشته، نشان می‌دهد که حتمأ در حالت ویژه‌ای است و توان صحبت کردن را هم ندارد

رحمانی تأکید کرد: "لابد نرگس در وضعیت ویژه ای به‌سر می‌برد که نمی‌تواند حتی با دو بچه خردسالش هم تماسی داشته باشد."

تقی رحمانی همچنین از "فضای شدید امنیتی" در بیمارستان خبر داد و گفت یک مأمور زن در اتاق نرگس محمدی و یک مأمور مرد نیز در بیرون اتاق حضور دارند و به خانواده حتا اجازه گفت‌وگو با پزشکان داده نمی‌شود.

همسر نرگس محمدی با بیان این‌که "این حق ماست که بدانیم برای نرگس چه اتفاقی افتاده است" پرسید چرا همسرش باید در طول ۱۱ روز به دو بیمارستان منتقل شود.

به گفته تقی رحمانی بیماری نرگس محمدی فلج عضلانی است اما او را ابتدا به بخش مغز و اعصاب بیمارستان زنجان منتقل کردند و دو روز پیش نیز او را به بخش اعصاب و روان بیمارستان بهشتی زنجان برده‌اند.

وی تأکید کرد که این مسائل همه جای نگرانی دارد و شایعه شنیده شده نمی‌تواند چندان غلط باشد.
او تنها راه تکذیب این شایعه را اجازه ملاقات با وی و همچنین معاینه‌اش توسط پزشکان معالجی که با روند بیماریش آشنا هستند عنوان کرد.

تقی رحمانی گفت: "وقتی در طول ۱۱ روز او حتی با بچه‌های خردسالش تماسی نداشته، نشان می‌دهد که حتمأ در حالت ویژه‌ای است و توان صحبت کردن را هم ندارد. ما این سئوال‌ها را مطرح می‌کنیم و از مسولان پاسخ می‌خواهیم."

نرگس محمدی که در بازداشت سال ۱۳۸۹ در زندان مبتلا به فلج ادواری عضلانی شده بود و پس از آزادی مدت‌ها تحت درمان قرار داشت، روز یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه سال جاری از سوی مأموران امنیتی زنجان بازداشت و برای اجرای حکم شش سال حبس تعزیری، به زندان اوین تهران منتقل گردید اما پس از مدتی بار دیگر به زندان زنجان و به میان زندانیان بزهکار با جرائم قتل، دزدی و اعتیاد، فرستاده شد.

وی چندی پیش در نامه‌ای خطاب به دادستان تهران حبس خود را در این زندان غیرقانونی خواند و مسئولیت هرگونه اتفاق ناگوار در زندان را متوجه مسئولان دانست.

دادگاه بدوی با متهم کردن نرگس محمدی به "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران" وی را به ۱۱ سال زندان محکوم کرده بود. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به شش سال تقلیل یافت و ۱۴ اسفندماه سال گذشته به وکیل خانم محمدی ابلاغ شد.

 

Share