Share

منابع محلی سوری بامداد دوشنبه ۱۸ شهریور/ ۹ اوت از وقوع چند حمله هوایی به مواضع سپاه قدس و حشد الشعبی در شهر بوکمال واقع در شرق استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق خبر دادند.

تصویری که رسانه‌های اسرائیلی از حمله جنگنده‌های ناشناس به مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در بوکمال منتشر کرده‌اند

بر اساس اخباری که در رسانه‌های اسرائیلی منتشر شده، در اثر حملات هوایی جنگنده‌های ناشناس دست‌کم سه انفجار بزرگ در جنوب شهر بوکمال اتفاق افتاد. از خسارت‌ها و تلفات احتمالی در این بمباران‌ها اطلاعی در دست نیست. دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن بمباران مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در بوکمال را تأیید کرده است.

دو هفته پیش جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی لبنان و سوریه، چندین موشک به سمت فرودگاه نظامی «المزه» و روستای «عقربا» در جنوب دمشق شلیک کردند.

پایگاه نظامی المزه یکی از فرودگاه‌های نظامی استراتژیک سوریه است. رویترز شش سال قبل گزارش داده بود که خانواده بشار اسد از این فرودگاه به عنوان یک فرودگاه خصوصی استفاده می کند.

اسرائیل درباره بسیاری از اقدامات نظامی خود در سوریه و عراق سکوت می‌کند. چند سال پیش وقتی انبار مهمات سپاه پاسداران ۲۱ آبان ۱۳۹۰ (۱۲ نوامبر ۲۰۱۱) در نزدیکی روستای بیدگنه استان تهران منفجر شد، گزارش‌هایی از خرابکاری اسرائیل به عنوان علت حادثه منتشر شد. این ادعاها بعدتر در کتاب «برخیز و اول تو بکش»، اثر رونن برگمن، روزنامه‌نگار اسرائیلی درباره جنگ مخفی سازمان‌ اطلاعاتی اسرائیل (موساد) با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران تکرار شد. صحت این ادعاها رسماً تأیید نشده است.

بیشتر بخوانید:

اخبار ضدونقیض از انفجارهای فرودگاه نظامی المزه در دمشق

 

Share