Share

سپاه پاسداران ایران خبر کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، نیروی برون مرزی این نهاد نظامی را که گفته می‌شد در بمب‌گذاری دمشق جان خود را از دست داده است، تکذیب کرد.

به گزارش تارنمای سپاه نیوز، سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ایران شامگاه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۱ گفت:‌ "به علت حوادث اخیر در سوریه و حمایت ایران از مقاومت در فلسطین، برخی از رسانه‌های عرب با هماهنگی همتایان غربی خود به صورت غیراخلاقی و خصمانه، ایران را مورد هجمه تبلیغاتی قرار داده‌اند."

وی افزود: "این رسانه‌ها شایعات فراوانی را درباره ایران منتشر کرده‌اند، که از جمله آن‌ها ادعای حضور سردار سلیمانی در سوریه و در محل انفجار اخیر ساختمان شورای امنیت ملی این کشور بوده است."

روز چهارشنبه ۲۸ تیر بر اثر یک حمله انتحاری در دمشق شماری از مقام‌های دولت سوریه کشته شدند. برخی منابع خبری نیز گفته بودند چند مقام ایرانی از جمله قاسم سلیمانی نیز در این حمله کشته شده‌اند.

رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه: آن‌ها تلاش می‌کنند تا آرزوها و امیدهایشان را با هدف منحرف کردن افکار عمومی مطرح کنند

به گفته رمضان شریف "آن‌ها تلاش می‌کنند تا آرزوها و امیدهایشان را با هدف منحرف کردن افکار عمومی مطرح کنند."

قاسم سلیمانی که در سال ۱۳۳۶ خورشیدی در شهر رابر از توابع کرمان به دنیا آمد، در نوجوانی به کار بنایی مشغول بود اما پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ به سپاه پاسداران پیوست. وی پیش از پیوستن به سپاه برای مدتی در سازمان آب کرمان نیز کار کرده است.

سلیمانی که در زمان جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بود، پس از پایان جنگ نیز این سمت را برای چندین سال حفظ کرد. این لشکر در استان کرمان مستقر است.

وی در سال ۱۳۷۹ به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران منصوب شد.

قاسم سلیمانی از سوی برخی مطبوعات عربی و تحلیل‌گران آمریکایی به "ژنرال بدون سایه" ملقب شده است.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، نام قاسم سلیمانی در فهرست تحریم‌ها قرار دارد.

 

Share