Share

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تایید خروج غیرقانونی (فرار) شهردار اسبق شهر صدرا از کشور گفته است اقدامات لازم برای بازگرداندن او در حال انجام است.

منوچهر قائدی، شهردار اسبق شهر صدرا که از کشور گریخته است

منوچهر قائدی، شهردار اسبق شهر صدرا بود. پس از او عباس ملک‌زاده شهردار این شهر شد که او هم همراه چند تن دیگر از کارکنان شهرداری این شهر بازداشت و برکنار شد.

از روز سوم شهریور ۹۸ ماه رضا انصاری شهردار این شهر است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) حیدر آسیابی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفته است در حال حاضر مکاتبات لازم با وزارت دادگستری و همچنین بخش امور بین‌الملل قوه قضائیه انجام شده تا او به ایران بازگردانده شود:

«بر اساس اتهامات و رای دادگاه قائدی ممنوع الخروج بوده و امکان خروج از مبادی قانونی را نداشته و بر همین اساس نامبرده سال گذشته از طریق غیر قانونی از کشور خارج شده است.»

دادستان شیراز با تاکید بر اینکه وثیقه‌های ضامنان این فرد به مزایده گذاشته می‌شود، گفته است:

«در حال حاضر وثیقه‌های مربوط به ضامنان این فرد که یکی در داخل استان و دیگری خارج از استان است، به مزایده گذاشته شده است.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، منوچهر قائدی شهریور ماه سال گذشته و پس از آنکه از سوی قوه قضائیه به تحمل حبس و جزای نقدی محکوم شد به صورت غیر‌قانونی از کشور خارج شده است.

شهردار اسبق صدرا به اتهام ارتشا به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۲۱۰ عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه آپارتمان به ارزش سه میلیارد ریال، به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل وجوه اموال محصله و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده.

قائدی علاوه بر این به اتهام عدم اطلاع‌رسانی وقوع بزه در حوزه محل خدمت به سه سال حبس تعزیری و سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی، به اتهام مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر به شش سال حبس تعزیری، ابطال کلیه معاملات ناشی از شرکت او در مناقصه و به اتهام مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی به هفت سال و شش ماه حبس تعزیری، امحا و معدوم کردن کلیه اسناد مجعول و از جهت تتمیم کیفر به دو سال منع اقامت در شهرستان شیراز و دو سال منع خروج از کشور نیز محکوم شده بود.

خبر دستگیری و بازداشت برخی دیگر از شورای شهر صدرا به همراه روز ۱۴ مرداد ماه در رسانه‌ها منتشر شد.

کاظم موسوی، رئیس دادگستری استان فارس در همین زمینه گفته است اتهام این افراد اختلاس و رانت‌خواری بوده است.

خبر بازداشت مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر صدرا در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد و برخی کاربران آن را به «فتح صدرا» تشبیه کردند. ‎

Share