Share

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس سه‌شنبه ۲۶ شهریور جنگنده‌های ناشناس یک بار دیگر مواضع سپاه قدس در بوکمال در استان دیرالزور سوریه در نزدیکی مرز عراق را بمباران کردند. هنوز از تعداد کشته‌شدکان یا مجروحان احتمالی در این حمله اطلاعی در دست نیست.

تصویری که رسانه‌های اسرائیلی از حمله دوشنبه ۱۸ شهریور جنگنده‌های ناشناس به مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در بوکمال منتشر کرده‌ بودند

رسانه‌های اسرائیلی نیز تحت تأثیر انتخابات پارلمانی اسرائیل قرار دارند و درباره این حمله سکوت کرده‌اند. بنا به ادعای فعالان اپوزیسیون سوریه حمله به مواضع سپاه قدس در بوکمال پیش‌ از ظهر سه‌شنبه اتفاق افتاد.

دوشنبه هفته گذشته نیز منابع محلی سوری از وقوع سه حمله هوایی به مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در همین منطقه خبر داده بودند. در این حملات دست‌کم ۱۸ نفر کشته شده‌اند. یک مقام امنیتی ادعا کرده بود که جنگنده‌های اسرائیلی مواضع سپاه قدس و حشد شعبی را هدف قرار داده بودند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن در آن زمان تعدا کشته‌شدگان در حمله دوشنبه گذشته را ۲۴ نفر اعلام کرده بود. این حملات در نزدیکی گذرگاه مرزی عراق انجام می‌شود. بازگشایی این گذرگاه به سبب همین حملات به تعویق افتاده است.

بیشتر بخوانید:

اخبار ضدونقیض از انفجارهای فرودگاه نظامی المزه در دمشق

Share