Share

تنها در روز جمعه، ۲۰ سپتامبر ۴۱۰ پناهجو سوار بر قایق از طریق ترکیه وارد لسبوس شده‌اند

پناهجویانی که تازه خود را به لسبوس رسانده‌اند، در محوطه باز کمپ موریا می‌خوابند و جمعیت پناهجویان داخل این کمپ، به ۱۲ هزار نفر رسیده است.

تعدادی از پناهجویان تازه رسیده به یک کمپ انتقالی که از سوی سازمان ملل در ساحل شمالی این جزیره تشکیل شده، فرستاده شده‌اند. کمپ موریا برای پذیرش سه هزار نفر ساخته شده است.

مقامات این جزیره گفته‌اند تنها در روز جمعه ۲۰ سپتامبر/ ۲۹ شهریور، ۴۱۰ پناهجو سوار بر قایق از طریق ترکیه وارد لسبوس شده‌اند.

آژانس حفاظت از مرزهای فرانت تکس، اعلام کرده که یونان بار دیگر تبدیل به شلوغ‌ترین نقطه ورود مهاجران به اتحادیه اروپا شده و از اسپانیا و ایتالیا پیشی گرفته است.

بسیاری از پناهجویان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از عراق و سوریه به ترکیه و از آنجا به جزیره لسبوس رفتند. این موضوع باعث تنش‌های سیاسی و بحران‌های انسانی شده است.

تعداد پناهجویان پس از توافق اتحادیه اروپا برای بستن مرزهای بالکان و پذیرش پناهجوی بیشتر از سوی ترکیه و متعهد شدن این کشور به جلوگیری از سفر پناهجویان از مرزهایش به سمت اروپا، کاهش یافت.

لسبوس یکی از پنج جزیره یونانی در سواحل نزدیک به ترکیه است که اردوگاه‌های بزرگی دارد و جابه‌جایی مهاجران از آن به کشور یونان ممنوع است.


  • در همین زمینه

درگیری پلیس یونان با پناهجویان نوجوان افغانستانی در جزیره لسبوس

Share