Share

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان تهدیدات تکراری علیه کسانی که او «دشمنان ایران» نامید، گفت که آنان باید بدانند جمهوری اسلامی قدرت تولید «مخاطرات ناشناخته» را بالا برده‌ است.

حسین سلامی، فرمانده سپاه

به گزارش خبرگزاری فارس، سلامی که در مراسم افتتاح نمایشگاه «شکار کرکس‌ها» (نمایش پهپادها و دیگر سلاح‌هایی که گفته می‌شود به غنیمت گرفته شده‌اند)، در باغ موزه جنگ سخن می‌گفت، اظهار کرد که ایران هنوز ظرفیت‌های اصلی قدرتش را نشان نداده‌ است:

«ما بخش کوچکی از قدرتمان را نشان داده‌ایم و بخش کوچک‌تری را استفاده کرده‌ایم.» او در ادامه با اشاره به بالا رفتن توانایی نظامی و همچنین حضور نیروهای ایرانی در جنگ‌های نیابتی منطقه گفت: «امروز پیشانی جنگی‌ انقلاب ما را ببینید، نبرد در کرخه و کارون کجا و نبرد در ساحل مدیترانه و فرات و شمال دریای سرخ کجا.»

سلامی در این سخنرانی با تاکید بر تحریم‌های سنگین فعلی از سوی آمریکا و دیگر کشورها علیه ایران گفت:

«جنگ به ما فرمول غلبه را با مدل اسلامی و ایرانی آموخت و تحریم به ما آموخت چگونه برد و دقت سلاح‌ها را بر مبنای شکست دشمنان تنظیم کنیم.»

او در ادامه این سخنان خود با اشاره به آمادگی سپاه برای هر سناریوی جنگی اعلام کرد که در صورت بروز یک جنگ، سپاه تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهد نشست و نقطه امنی باقی نخواهد گذاشت.

این اظهارات فرمانده سپاه در حالی است که در تاریخ هشتم آپریل ۲۰۱۹، رییس‌جمهوری آمریکا در یک اقدام پیش‌بینی نشده، سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی خود قرار داد.

آمریکا مدعی است سپاه پاسداران با اقدامات خرابکارانه‌اش امنیت کشورهای منطقه از جمله خاورمیانه و حوزه‌ خلیج فارس را با خطر مواجه کرده است و بر این اساس ضروری بوده تا هر چه سریع‌تر جلوی این اقدامات گرفته شود.

متعاقب تروریست خوانده‌ شدن سپاه، دولت امریکا همچنبن اعلام کرد چنانچه شهروندان آمریکا با سپاه مبادله اقتصادی انجام دهند، علاوه بر وضع تحریم علیه آن‌ها، با مجازات ۲۰ سال زندان نیز مواجه خواهند شد.

دولت ایالات متحده به تازگی نیز ۱۵ میلیون دلار پاداش برای دریافت اطلاعات درباره چرخه مالی سپاه پاسداران تعیین کرد. بنا به نظر کارشناسان، پس از اعمال تحریم‌های سنگین آمریکا علیه سپاه، تامین مالی سپاه به طور چشمگیری دچار اختلال شده است. همچنین از دیگر تبعات این تحریم‌ها می‌توان به قطع دسترسی آسان نیروهای سپاه به بازار اسلحه و تجهیزات نظامی در منطقه و جهان و دشوار شدن ارسال اسلحه و موشک برای گروه حزب‌الله در لبنان اشاره کرد.


  • در همین زمینه

حسین سلامی: برجام را به موزه می‌فرستیم

Share