Share

رئیس جمهوری اسلامی از دستگاه‌های امدادی و استانی خواست با بسیج همه امکانات، اقدامات لازم را برای درمان سریع‌تر مصدومان حادثه قطار زاهدان تهران انجام دهند. روحانی همچنین وزارت راه را مأمور کرد دلایل این حادثه را بررسی کند.  نه علت دقیق حادثه مشخص است و نه تعداد کشته‌شدگان و مجروحان. خبرهایی هم از غارت اموال مسافران منتشر شده است.

چهارشنبه ۳ مهر: سانحه قطار زاهدان تهران

بعد از ظهر چهارشنبه ۳ مهر قطار زاهدان – تهران در منطقه «شورو» زاهدان از خط خارج و یکی از واگن‌های آن واژگون شد. به گفته جوادسالار زهی، مدیرکل روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان این حادثه به سبب گرفتگی ریل با ماسه بادی اتفاق افتاد.  مسئولان تعداد مجروحان را بین ۳۵ تا ۴۰ نفر از مسافران اعلام کرده‌اند. تعداد مجروحان اما کمتر از ۶۵ نفر نیست. دست‌کم سه تا چهار نفر هم تاکنون در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند. برخی منابع خبری تعداد کشته‌شدگان را پنج نفر اعلام کرده‌اند.

منطقه شورو در مسیر بادهای شدید و ماسه بادی قرار دارد.

ابتدا در برخی رسانه‌های داخلی اعلام شده بود که همه واگن‌ها از ریل خارج شده‌اند. مدیرکل روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اما این خبر را تأیید نکرد. صادق سکری تعداد مجروحان را ۳۵ نفر و تعداد کشته‌شدگان را چهار نفر اعلام کرده است.

صادق سکری، مدیرکل روابط عمومی شرکت راه آهن اعلام کرده که علت حادثه هنوز مشخص نشده است. به گفته این مقام مسئول کمیسیون عالی سوانح برای بررسی علت حادثه به محل اعزام شده.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صبح پنجشنبه اسامی مجروحان را اعلام کرد. بر اساس فهرست مجروحان در خبرگزاری تسنیم در این سانحه ۶۵ نفر مجروح شده‌اند.

مجروحان این حادثه در مراکز درمانی زاهدان تحت درمان قرار گرفته‌اند.

فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از  جلسه مدیریت استان سیستان و بلوچستان منتشر شده. در این جلسه از تلویزیون مسابقه فوتبال پخش می‌شود.

 ماموران اداره کل راه آهن جنوب شرق برای جمع‌آوری واگن‌های سانحه دیده به محل اعزام شدند با این هدف که محور ریلی زاهدان – تهران بازگشایی شود. خبرهای تأیید نشده‌ای از غارت اموال مسافران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

Share