Share

پوشش نامتعارف متین ستوده دردسرساز شد. وزیر ارشاد برای پاسخگویی به مجلس احضار شد. وزارت ارشاد هم ناگزیر یک شورای قدیمی را مجدداً فعال کرد.

متین ستوده در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز»

حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد، نائب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۲۵ مهر در برنامه سلام صبح بخیر اعلام کرد که ارشاد اسلامی شورایی را برای بررسی پوشش و عملکرد سلبریتی‌ها تشکیل داده.

در مراسم اکران فیلم سینمایی «مسخره‌باز» که چهار روز قبل در سالن همایش‌های هتل اسپیناس پالاس برگزار شد، پوشش متفاوت متین ستوده که روایت آراسته‌تر و امروزی‌تر از حجاب ناکامل اسلامی بود سوژه عکاسان شد.

مسخره‌باز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی همایون غنی‌زاده و تهیه‌کنندگی علی مصفا محصول سال ۱۳۹۷ است.

نائب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه سلام صبح بخیر ادعا کرد که پوشش متفاوت متین ستوده مردم را به واکنش‌هایی واداشته و به همین سبب با هدف یکسان‌سازی پوشش سلبریتی‌‌ها در وزارت ارشاد اسلامی شورایی به نام «شورای چهره‌‌ها» تشکیل شده که ریاست و دبیری آن به عهده معاون وزیر ارشاد است.

به گفته طباطبایی‌نژاد این شورا روز گذشته جلسه‌ای برگزار کرد و قرار شد برای پوشش سلبریتی‌ها قوانینی وضع کند.

مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی روز گذشته اظهار امیدواری کرد که به زودی عوامل فیلم‌های سینمایی با «لباس رسمی» مقابل دوربین‌ها و در مراسم و آیین‌ها ظاهر شوند.

خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با احمد سالک، نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از احضار وزیر ارشاد برای پاسخگویی درباره پوشش متین ستوده به عنوان نمونه‌ای از پوشش سلبریتی‌ها به مجلس خبر داده است. حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد نائب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه سلام صبح بخیر گفت «شورای چهره‌ها» از چهار ماه پیش تشکیل شده است:

«البته این شورا حدود چهار ماه است که تشکیل شده است و در حال برنامه‌ریزی و آماده‌سازی قواعدی برای این مساله است. البته وزیر ارشاد نیز قرار است در مجلس حضور پیدا کنند و در مورد این مساله توضیح بدهد اما هنوز زمان آن معلوم نیست.»

متین ستوده متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران و دانشجوی انصرافی رشته مدیریت بازرگانی است. او در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی بازی می‌کند.

Share