Share

به علت مسمومیت ده­‌ها نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه علم و صنعت، دانشجویان این دانشگاه شبانه دست به اعتراض زدند و نشسته بر سفره‌ای خالی تحصن کردند.

تحصن دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

دانشجویان علم و صنعت چهارشنبه شب مقابل ساختمان دانشگاه دست به اعتراض زدند و تا پاسی از بامداد پنج شنبه ۲۵ مهر به اعتراضشان ادامه دادند.

معید مهدیان، دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت با تایید موضوع مسمومیت، اظهار داشت که دست­‌کم ۱۵۰ دانشجو در این دانشگاه دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.

سه­‌شنبه ۲۳ مهر، تعداد زیادی از دانشجویان پس از خوردن غذای سلف سرویس دانشگاه، دچار مسمویت شدید شدند و تا صبح روز چهارشنبه ۲۴ مهر، هفت آمبولانس به این دانشگاه اعزام و تعداد زیادی از دانشجویان را به بیمارستان منتقل کردند.

معید مهدیان، با تاکید بر این که دانشجویان دچار مسمومیت غذایی شده­‌اند گفت:

«روز سه شنبه ۲۳ مهر دانشجویان در وعده شام همه غذا‌ها را زمین گذاشتند و پیمانکار در محل حاضر شد، از ساعت ۷ عصر تا ۱۲ منتظر بودیم که یکی از مسئولان دانشگاه در محل حاضر شود که حتی یک نفر هم نیامد.»

ساعت ۳ بامداد پنج‌­شنبه، دانشجویان در اعتراض به این بی‌توجهی و پاسخگو نبودن مسئولان دانشگاه، در مقابل ساختمان ریاست دانشگاه علم و صنعت سفره خالی پهن کردند و دست به تحصن زدند.

دانشجویان با سر دادن شعار نسبت به بی‌اعتنایی مسئولان این دانشگاه اعتراض کردند و خواستار استعفای پیمانکار سلف و پاسخ‌گویی روابط عمومی و مسئولان دانشگاهی در قبال تکذیب خبر مسمومیت دانشجویان شدند.

معید مهدیان، دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت در این باره گفت:

«به مسئولان دانشگاه در خصوص تغییر پیمانکار سلف سرویس تذکر داده بودیم، ولی اقدامی صورت نگرفت. نامه‌ای از طرف شورای صنفی به رییس دانشگاه علم و صنعت ارسال شد و رسما درخواست تغییر پیمانکار سلف در آن مطرح شده است و در صورتی که موافقت نشود تجمع اعتراضی برگزار خواهیم کرد.»

این اولین بار نیست که دانشجویان دانشگاه­‌های مختلف از کیفیت بد غذاهای سلف سرویس دانشگاه ناراضی هستند و دچار مسمومیت غذایی شده‌­اند. اردیبهشت ۹۶ حدود ۱۲۰ نفر از دانشجویان دانشگاه باهنر شیراز، بعد از مصرف غذای سلف سرویس دانشگاه مصموم شدند و در پی آن مانکار تهیه، طبخ و توزیع غذای این دانشکده برکنار شد. همچنین در اردیبهشت همان سال غذای سلف سرویس خوابگاه، منجر به مسموم شدن بیش از ۴۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه شد.


در همین زمینه:

غذای خوابگاه دانشگاه یزد ۴۵۱ دانشجو را مسموم کرد

درپی مسمومیت دانشجویان، پیمانکار غذای دانشگاه باهنر شیراز برکنار شد

 

Share