Share

سخنگوی دولت اظهارات نماینده مشهد درباره بازداشت چند نفر از نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده آمدنیوز را «کذب محض» خواند و چنین سخنانی را «مایه تشویش اذهان عمومی» دانست.

علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران

علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران

علی ربیعی، سخنگوی دولت دوشنبه ۲۹ مهر در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درباره دستگیری‌ها در نهاد ریاست جمهوری در پیوند با پرونده آمدنیوز، گفت: «برخی آدم‌ها رکوردداران نشر تهمت‌زنی هستند و انتشار این مطالب باعث می‌شود اعتماد عمومی پایین بیاید.»

او با بیان این‌که «درخواستم از همه این است که با دقت صحبت کنند و نشر اکاذیب و اتهام‌زنی صورت نگیرد»، افزود: «ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری کذب است و صحت ندارد. امیدوار هستم مقامات قضایی هم در پرونده ‌آمدنیوز اتهامات بی‌پایه‌ای که مایه تشویش اذهان عمومی می‌شود را مورد رسیدگی جدی قرار دهند.»

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۲۸ مهرماه از بازداشت چند نفر در «حوزه نهاد ریاست ‌جمهوری» به اتهام ارتباط با پرونده سایت آمدنیوز خبر داد. او همچنین از حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، به‌عنوان «مسئول اتاق عملیات روانی دولت» در پرونده آمدنیوز نام برد. حسام‌الدین آشنا در پاسخ به کریمی قدوسی او را «مسئول اتاق عملیات روانی ضد دولت» خواند.

علی‌رضا خان‌کرمی، مسئول حراست نهاد ریاست‌ جمهوری‌ نیز روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که تاکنون هیچ بازداشتی در نهاد ریاست‌جمهوری در پیوند با پرونده آمدنیوز روی نداده است.

علی ربیعی در نشست خبری خود بار دیگر از اقدامات سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در دستگیری روح‌الله زم، مسئول آمدنیوز، تشکر کرد و گفت: «هم رئیس‌جمهوری و هم اعضای دولت از این اقدام خوب دوستان در سپاه حمایت می‌کنند.»

ربیعی افزود، نیروهای امنیتی در مورد اظهارات کسانی همچون کریمی قدوسی «خودشان پاسخ لازم را خواهند داد».

روابط عمومی کل سپاه پاسداران ۲۲ مهر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با «به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب دادند» و روح‌الله زم را «به داخل کشور هدایت» و بازداشت کردند. چند ساعت بعد تصاویری از روح‌الله زم با چشم‌بند منتشر شد و سپس او مقابل دوربین قرار گرفت و در شبکه خبر به‌خاطر فعالیت‌هایش عذرخواهی کرد.

بیشتر بخوانید:

پدیده روح الله زم

Share