Share

به گفته یک مقام افغان، در حمله ناگهانی طالبان به یک پایگاه محلی پلیس در شمال ولایت قندوز (کندز) دست‌کم ۱۵ نیروی پلیس افغان کشته شدند.

نقشه قندوز

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، غلام ربانی ربانی عضو شورای ولایتی قندوز سه‌شنبه ۳۰ مهر / ۲۲ اکتبر خبر داد که در حمله دوشنبه‌شب به پایگاه پلیس محلی در روستای عرض‌بیگی ولسوالی علی‌آباد ۱۵ تن کشته و دو افسر دیگر پلیس زخمی شده‌اند.

وبسایت خبری اسپوتنیک نیز با تأیید این خبر افزود که محمود ایماق فرمانده پلیس محلی نیز در این حمله کشته شده است.

ربانی گفت که حمله بعد از یک ساعت درگیری رخ داده است.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفت. مجاهد در فیسبوک خود نوشت که در نتیجه این حمله سه فرمانده پلیس محلی و ۲۰ تن از نیروهای پلیس کشته شده، پایگاه تصرف شده، و سلاح‌ها و تجهیزات آنها به دست طالبان افتاده است.

طالبان حضوری پررنگ در ولایت قندوز دارد و چندین ولسوالی این ولایت در کنترل این گروه شورشی است.

مرکز ولایت قندوز در سال ۲۰۱۵ به مدت کوتاهی تحت اختیار گروه طالبان قرار گرفت و پس از آن نیز چندین بار مورد حمله این گروه واقع شد. آخرین بار شورشیان در ماه اوت تلاش کردند که کنترل شهر را به دست بگیرند، اما کمی بعد ناچار به عقب‌نشینی شدند.

با وجود ادامه ناامنی و حملات طالبان، مذاکرات صلح در این کشور همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. طالبان با دولت افغانستان حاضر به مذاکره نیست و گفتگوهای این گروه با ایالات متحده کمی پیش از رسیدن به یک توافق اولیه با شکست مواجه شد.

با این حال مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا دو روز پیش به کابل سفر کرد تا شرایط ازسرگیری گفتگوهای صلح را بررسی کند.


در همین زمینه:

نیروهای آمریکایی در حال خروج تدریجی از افغانستان

Share