Share

پلیس بریتانیا جزئیات بیشتری را از تحقیق درباره مرگ ۳۹ تن که جسد آن‌ها در یک کانتینر یخچال‌دار در اسکس یافت شده بود منتشر کرده است.

کانتینری که اجساد در آن کشف شده بودند، به محل دیگری منتقل شده است

به گزارش گاردین، در پی کشف ۳۹ جسد که چهارشنبه یکم آبان / ۲۳ اکتبر در یک کانتینر یخچال‌دار در پارک صنعتی واترگلاد در منطقه گریز واقع در اسکس یافت شدند، پلیس شب‌هنگام دو خانه را در ایرلند شمالی مورد تفتیش قرار داده است.

گفته می‌شود دو محلی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند به بازداشت راننده این کانتینر مرتبط بوده‌اند. راننده ۲۵ ساله که مو رابینسون نام دارد، در بازداشت و تحت بازجویی است. هنوز مشخص نیست آیا او از اینکه این افراد را به داخل بریتانیا قاچاق می‌کرده باخبر بوده یا خیر.

پلیس می‌گوید که احتمالا مسیری که کانتینر از طریق آن وارد خاک بریتانیا شده با مسیری که پیشتر اعلام شده بود متفاوت است. پلیس همچنین معتقد است رابینسون تنها چند دقیقه پیش از اینکه به اورژانس خبر داده شود، کانتینر را که از بخش جلویی خودرو مجزاست، تحویل گرفته است.

همزمان تحقیقات برای شناسایی و تعیین هویت اجسادی که در تلخ‌ترین فاجعه ۲۰ سال گذشته بریتانیا جان خود را از دست داده‌اند، ادامه دارد.

بر اساس اعلام پلیس اسکس کانتینر حاوی اجساد بلغاری‌ست و یکی از احتمالات این است که ۳۹ فرد داخل این کانتینر در دمای زیر ۲۵ درجه یخ‌زده و جان داده باشند.

به گفته وزیر خارجه بلغارستان این کانتینر اسکانیا در وارنا، شهر ساحلی شرق کشور تحت نام یک شرکتی که صاحب آن مردی ایرلندی‌ست ثبت شده است. او همچنین اعلام کرد «بسیار بعید» است که قربانیان بلغاری باشند.

پلیس اسکس پیشتر اعلام کرده بود اجساد کشف شده شامل جسد یک نوجوان و ۳۸ بزرگسال می‌شود.

موازی با تحقیقات در مورد این پرونده قتل، پلیس درباره دخالت و نقش شبکه‌های جرائم سازمان‌یافته در این ماجرا تحقیق می‌کند. این شبکه‌ها به صورت گسترده در عملیات‌های قاچاق انسان و ورود مهاجران به بریتانیا نقش دارند.

در همین زمینه:

فاجعه در بریتانیا: جسد ۳۹ نفر در یک کانتینر کشف شد

Share