Share

همزمان با اصرار دولت برای اجرایی شدن طرح انتقال آب دریای خزر از شمال ایران به استان سمنان، شماری از فعالان محیط زیست در شهرستان گلوگاه استان مازنداران تجمع کردند و خواستار توقف این طرح شدند.

شماری از فعالان محیط زیست ۳ آبان ۱۳۹۸ در اعتراض به انتقال آب دریای خزر به سمنان در گلوگاه مازنداران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، شماری از ساکنان استان‌های گلستان و مازندران جمعه سوم آبان در گلوگاه مازنداران به نشانه مخالفت با انتقال آب دریای خزر زنجیره انسانی تشکیل دادند.

معترضان که پلاکاردهایی با مضمون «نه به انتقال آب خزر» ، « نه به انتقال منابع آب شمال»، «خلیج گرگان رو به خشکی است؛ آنرا دریابید»، در دست داشتند، از دولت خواستند تا طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را متوقف کند.

روزبه خادملو که ایرنا او را میرعامل سازمان غیردولتی «پویش برساد شمال» معرفی کرد، گفت که طرح انتقال آب علاوه بر مشکلات زیست محیطی، «موجب گسست و تجزیه اجتماعی می‌شود».

انتقال آب دریای خزر به سمنان طی روزهای گذشته با انتقاد و اعتراض شماری از فعالان محیط زیست و نمایندگان استان‌های شمالی در مجلس شورای اسلامی روبرو شده است.

نمایندگان استان‌های مازندران، گیلان و گلستان در مجلس شورای اسلامی پیش از این از حسن روحانی خواسته بودند که این طرح را متوقف کند.


در همین زمینه:

اعتراض در مجلس شورای اسلامی به انتقال آب خزر

Share