Share

روزنامه جمهوری اسلامی شنبه ۴ آبان در واکنش به اظهارات احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد که باردیگر از دولت حسن روحانی به دلیل توافق هسته‌ای انتقاد کرده بود، پیشنهاد کرد یک همه‌پرسی در کشور انجام بگیرد تا مشخص شود برجام یا همان توافق هسته‌ای در کشور چقدر طرفدار دارد.

احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان و حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی

احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در مشهد جمعه سوم آبان در خطبه‌های نمازجمعه گفت: «امروز روزی نیست که به قراردادی به نام برجام که با دشمن بستیم افتخار کنیم و بگوییم به ما احترام می‌گذارند».

 او با بیان اینکه «هیچ کس روی کره زمین شما را به خاطر برجام احترام نمی‌کند»، گفت: اگر به ایران احترام می‌کنند به خاطر این است که توانسته «پهپاد آمریکایی را بزند» و «کشتی انگلیسی را بگیرید».

علم‌الهدی بدون اینکه نامی از حسن روحانی و دیگر اعضای هیئت دولت ببرد، مدیران و مسئولانی که به برجام افتخار می‌کنند را «ذلیل» خواند که جرات و جسارت ندارند و احساس قدرت نمی‌کنند.

او این گروه از مدیران را به نقل از علی خامنه‌ای، شاه سلطان حسین نامید و گفت: اگر مدیران جمهوری اسلامی شاه سلطان حسن‌ها شوند، «کار جمهوری اسلامی تمام خواهد شد».

روزنامه جمهوری اسلامی در حالی پیشنهاد کرده است سخنان علم‌الهدی به همه‌پرسی گذاشته شود که روز جمعه بسیاری از سخنرانان نمازجمعه به حسن روحانی به دلیل اینکه خواستار برگزاری همه‌پرسی شده بود، انتقاد کردند.

حسن روحانی آخرین بار در دانشگاه تهران خواستار برگزاری به آرای عمومی برای تعیین رویکرد سیاست خارجی ایران شده بود.

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اما گفته است که رئیس دولت برخلاف اینکه بارها در اظهاراتش خواستار برگزاری همه‌پرسی شده تا به حال حتی یکبار هم این درخواست را به مجلس شورای اسلامی ارائه نکرده است.

Share