Share

کسری بودجه ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ به بالاترین میزان خود در هفت سال اخیر رسید. پیش‌بینی شده که روند افزایش کسری بودجه آمریکا همچنان ادامه پیدا کند؛ مسئله‌ای که خلاف وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور است.

کسری بودجه سال جاری به مرز یک تریلیون دلار خواهد رسی/ عکس از آرشیو

کسری بودجه دولت فدرال ایالات متحده برای سال ۲۰۱۹، با رشد ۲۶ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۹۸۴,۴ میلیارد دلار رسید.

کسری بودجه سال جاری بالاترین میزان در هفت سال گذشته محسوب می‌شود و پیش‌بینی شده که در سال مالی ۲۰۲۰ کسری بودجه از یک تریلیون دلار نیز بالاتر رود.

کسری بودجه ایالات متحده سال به سال افزایش می‌یابد. چنین رشدی از ضرایبی همچون کاهش درآمد دولت از سال ۲۰۱۷ به خاطر کاهش مالیات از سوی دولت ترامپ، و مخارج بودجه در خصوص برنامه‌هایی با مصرف داخلی و نظامی است.

دولت دونالد ترامپ و دفتر تنظیم بودجه کنگره پیش‌بینی کرده اند که کسری در سال مالی ۲۰۲۰ که از یک اکتبر آغاز شده است، از مرز یک تریلیون دلار بگذرد. دفتر تنظیم بودجه کنگره همچنین پیش‌بینی کرده است که این کسری در ده سال آینده نیز باقی بماند.

آمار و ارزیابی‌های اخیر درباره کسری بودجه در تضاد با وعده‌های کارزار ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ است. او گفته بود که با کاهش مخارج دولت و افزایش رشد حاصل از کاهش مالیات‌ها، کسری بودجه کاهش خواهد یافت.

Share