Share

مؤسسه‌ای در قم به نام «حیات حسنی» مدرسه‌ای در تهران و اصفهان برای آموزش چند همسری به راه انداخته و با استفاده غیرمجاز از چهار طرح امین دریانورد تصویری برای ترویج چند همسری و تبلیغ این کارگاه آموزشی در تهران مونتاژ و در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده منتشر کرده است. تبلیغ چند همسری واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

تصویر یکی از کارگاه‌های چند همسری، منبع عکس: سایت موسسه حیات حسنی

محمد مهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش دوشنبه ۱۳ آبان به خبرگزاری‌ ایسنا گفت:

«در شرایط فعلی، فرهنگ ما چنین موضوعاتی [چند همسری] را نمی‌پذیرد و ترویج چنین موضوعاتی نیز جوابگو نیست. جامعه فعلی ما با موضوعات مختلف فرهنگی، مسائل اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی موجود این فرهنگ را نمی‌پذیرد. هنوز نتوانسته‌ایم برای موضوع ازدواج ساماندهی مناسبی داشته باشیم که حالا بخواهیم روی مدل‌های مختلف ازدواج بحث کنیم.»

معاون وزیر ورزش در ادامه این گفت‌وگو گفته است:

«چند همسری برای بانوان و دخترانی که در آستانه ازدواج اول قرار دارند صدق نمی‌کند و توصیه نیز نمی‌شود، چراکه این موضوع به بافت جمعیتی کشور برای ازدواج پسران جوان آسیب می‌رساند.»

حجت‌الاسلام عسگری، از بنیانگذاران مدرسه آموزش چندهمسری در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی در پاسخ به انتقادات از فعالیت موسسه «حیات حسنی» و ترویج چندهمسری گفته است:

«ما در این کشور حدود ۱۰۰ هزار خانواده‌ داریم که تعددی هستند، یعنی یک آقا چند همسر دارد. آیا این‌ها نیاز ندارند مرکزی باشد که به صورت علمی و مشاوره‌ای به آنها خدمت کند؟»

به گفته این فرد «موسسه آموزشی – تبلیغی و طلبگی در حوزه آموزش تعدد زوجات و فرهنگ‌سازی در این زمینه» فعالیت‌های جهادی هم دارد و با استفاده از طلبه‌های حوزه علمیه دوره‌های کارگاهی برای ترویج چندهمسری و مشاوره دادن به خانواده‌هایی که بنیان آن‌ها بر چندهمسری است ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید:

قانون ازدواج با فرزندخوانده، رواج چندهمسری در رسانه‌ها و بار سنگین مسئولیت‌ها بر دوش زنان

Share