Share

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران همراه با اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور عازم عربستان سعودی شد.

 
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ برای شرکت در اجلاس اضطراری سران کشورهای اسلامی از فرودگاه مهرآباد تهران عازم شهر جده در عربستان سعودی شد.
 
حضور مشایی و بقایی در هیئت همراه احمدی‌نژاد از این نظر قابل توجه است که اصولگرایان منتقد دولت آن‌ها را اعضای "جریان انحرافی" می‌نامند.
 
در این سفر همچنین عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی احمدی‌نژاد را همراهی می‌کنند.
 
احمدی‌نژاد یک روز پیش از سفر به عربستان در حکمی، حمید بقایی را به عنوان نماینده خود در شورای نظارت بر صدا و سیما منصوب کرد.
 
وی در این حکم از بقایی خواسته تا با "اعمال نظارت شایسته بر برنامه‌‌های رسانه ملی"، صدا و سیما را در جهت "ترویج و تحکیم مبانی دینی، اخلاقی و هویت ملی و تبیین گفتمان دولت اسلامی یاری دهد و روند امور و تحلیل محتوایی برنامه‌های رسانه ملی را به طور نوبه‌ای به رئیس‌جمهور گزارش کند".
 
پیش از این نیز آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه، محمدشریف ملک‌زاده را به عنوان مشاور اجرایی خود در بنیاد فقه و معارف اهل بیت منصوب کرد. از ملک‌زاده به عنوان یکی دیگر از اعضای "جریان انحرافی" نام برده می‌شود. به همین دلیل، این حکم واکنش‌های زیادی را برانگیخت.
 
"جریان انحرافی" توصیفی است که اصول‌گرایان منتقد دولت درباره اسفندیار رحیم مشایی و همفکران وی به کار می‌برند و می‌گویند این جریان با هدف "تضعیف ولایت و روحانیت" شکل گرفته است.  
Share