Share

سخنگوی نیروی انتظامی ایران از برخورد شدید با معترضان خبر داد. در یزد و خرم‌آباد شماری از معترضان دستگیر شدند. علی خامنه‌ای از نیروهای نظامی خواست «وظایف خود را انجام دهند».

معترضان به گرانی بنزین در یزد در میدان امیر چخماق تجمع کردند. دادستان این شهر می‌گوید: چهل تن از معترضان بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی ایران یکشنبه ۲۶ آبان به نقل از مقام‌های نظامی و قضایی از دستگیری شماری از معترضان به گرانی بنزین در یزد و خرم آباد خبر داد.

محمد حدادزاده دادستان یزد گفته است که در این شهر ۴۰ تن در ارتباط با اعتراضات به گرانی بنزین دستگیر شده‌اند.

او مدعی شد که اغلب دستگیرشدگان «غیربومی و غیریزدی» هستند.

به گفته حدادزاده، اغلب تجمع و اعتراضات به گرانی بنزین در یزد «آرام و مسالمت آمیز بود» اما در برخی نقاط « افراد اقدام به تخریب اموال عمومی کردند و در مواردی نیز با پلیس درگیر شدند که حتی این درگیری به مصدومیت پلیس انجامید».

اعتراضات به گرانی بنزین در یزد روز شنبه ۲۵ آبان در برخی نقاط شهری به درگیری با نیروهای نظامی و پلیس انجامید.

در یک خبر دیگر رضا شیراوژن، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت که شماری از معترضان که به گفته او «اقدام به تخریب اموال عمومی کردند»، شناسایی و دستگیر شدند.

او شمار بازداشت شدگان را اعلام نکرد اما گفت که برای بازداشت شدگان پرونده قضایی تشکیل شده و برخی از آنان به مراجع قضایی تحویل شدند.

شیراوژن همچنین معترضان را به «برخورد سخت پلیس» تهدید کرد و گفت که با کسانی که به گفته او «قصد اخلال در نظم عمومی را دارند»، با قاطعیت برخورد خواهد شد.

احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی هم صبح امروز در اظهاراتی تهدیدآمیز، گفت که پلیس «بدون تسامح، هیچ گونه مماشاتی با بر هم زنندگان نظم و امنیت نداشته و با شناسایی سرکردگان و عوامل میدانی آنها با قاطعیت برخورد خواهد نمود».

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در درس خارج فقه خود از تصمیم سران قوا برای افزایش نرخ بنزین دفاع کرد، معترضان را «اشرار» خواند و خطاب به نیروهای نظامی گفت: وظایف خود را انجام دهند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور هم شامگاه شنبه ۲۵ آبان معترضان را به برخورد شدید تهدید کرد.

اعتراضات به گرانی بنزین در نقاط مختلف ایران از بامداد ۲۴ آبان آغاز شد. منابع غیردولتی از کشته شدن حداقل ۱۵ تن از معترضان در شهرهای مختلف خبر می‌دهند. مقام‌های دولتی تنها کشته شدن یک تن در سیرجان را تایید کرده‌اند.


در همین زمینه:

دفاع خامنه‌ای از گرانی بنزین: باید اجرا شود

Share