Share

نیروهای اسرائیلی اعلام کرده‌اند در نخستین ساعات شنبه ۳۰ نوامبر/ ۹ آذر، در پاسخ به حملات روز جمعه حماس، به تشکیلات این گروه در نوار غزه در منطقه خان یونس حمله هوایی کرده‌اند.

ارتش اسرائیل گفته که هر اقدام دیگری که لازم باشد، در پاسخ به تهدیدات حماس علیه شهروندان اسرائیلی انجام خواهد داد

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که چند ساعت قبل (روز شنبه)، هواپیماهای جنگی اسرائیل به اهداف نظامی حماس در شمال نوار غزه حمله کرده‌اند که این حمله‌ها پاسخی به حملات شب گذشته حماس بوده است.

ارتش اسرائیل گفته که هر اقدام دیگری لازم باشد، در پاسخ به تهدیدات حماس علیه شهروندان اسرائیلی انجام خواهد داد و حماس مسوول همه اقدامات بی‌ثبات‌کننده‌ای است که از منطقه غزه صورت می‌گیرد و تمام عواقب «حملات تروریستی علیه شهروندان اسرائیل» بر گردن این گروه است.

طبق اعلام ارتش اسرائیل حمله‌های شب گذشته حماس هیچ‌گونه تلفات و ویرانی‌ای به بار نیاورده است. راکت پرتاب شده از سوی حماس به یک منطقه غیرمسکونی در قلمرو اسرائیل برخورد کرده است.

این تحولات به دنبال مرگ نوجوانی فلسطینی روی داده که گفته می‌شود به دست سربازان اسرائیلی در جریان اعتراضات در مرز غزه و اسرائیل کشته شده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت غزه، تیری به شکم فهد الاستایی، نوجوان ۱۶ ساله شلیک شده و پنج نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

روز جمعه هیچ تظاهراتی به شکل رسمی‌ای انجام نشد. ارتش اسرائیل اعلام کرده که برخی از تظاهرکنندگان به مرز اسرائیل نزدیک شدند و تلاش کردند آن را تخریب کنند. ارتش اعلام کرده پاسخ آنها را با وسایل کمتر کشنده داده است.

در هفته‌های گذشته به‌دنبال ترور بها ابوالعطا، از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی فلسطین از سوی اسرائیل، تنش میان نیروهای فلسطینی در نوار غزه با ارتش اسرائیل تشدید شده است.


  • در همین زمینه

اسرائیل توافق آتش‌بس در غزه را نقض کرد

Share