Share

پروین محمدی، نایب‌رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران، شنبه ۱۶ آذر/ ۷ دسامبر در دادسرای ناحیه یک کرج بازداشت و برای تحمل یک سال حبس به زندان کچویی این شهر منتقل شد.

پروین محمدی

پروین محمدی ششم اردیبهشت ۹۸ به همراه علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، دو فعال کارگری دیگر در پارک جهان نمای کرج دستگیر شد و پس از پانزده روز بازداشت به قید کفالت آزاد گردید. دادگاه بدوی هر یک از این سه تن را به یک سال حبس محکوم کرد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید گردید.

بر اساس بیانیه‌ای که اتحادیه آزاد کارگران ایران روز شانزدهم آذر منتشر کرد، احضار پروین محمدی در حالی صورت گرفته که سند خانه شخصی او به گرو گرفته شده و وسایل شخصی او که در جریان دو بار دستگیری در سال گذشته توسط نیروهای امنیتی ضبط گردیده بود، هنوز پس داده نشده است. در این بیانیه آمده است:

«لازم به ذکر است که گوشی همراه پروین در دستگیری ۶ اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی ضبط گردید و در تاریخ نهم بهمن سال گذشته نیز که به همراه جعفر عظیم زاده دستگیر شده بود چند دستگاه تلفن همراه و لبتاپ از ایشان ضبط شد که هیچکدام از این وسایل تاکنون به پروین محمدی تحویل نشده است در حالیکه ایشان در پرونده اول توسط دادگاه تبرئه شده بود.»

بازداشت پروین محمدی درحالی صورت گرفت که جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری و رئیس اتحادیه آزاد کارگران نیز در زندان به سر می‌برد.


وضعیت زندان زنان «شهید کچوئی» از زبان فعال کارگری پروین محمدی

Share