Share

کانون صنفی معلمان تصاویری از وداع ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری با دانش‌آموزان مدرسه‌ای که در آن مشغول تدریس بود منتشر کرد. در همان حال منوچهر بختیاری پدر پویا با انتشار پیامی ویدیویی از همه مردم ایران دعوت کرد ۵ دی ۹۸ در مراسم چهلم فرزندش شرکت کنند.

پویا بختیاری ۲۵ آبان سال جاری در جریان اعتراضات آبان ۹۸ با شلیک گلوله به سرش در مهرشهر کرج به قتل رسید

پویا بختیاری ۲۵ آبان سال جاری در جریان اعتراضات آبان ۹۸ با شلیک گلوله به سرش در مهرشهر کرج به قتل رسید. او ۲۷ سال داشت. منوچهر بختیاری، پدر او که پنج سال در  جبهه جنگ ایران و عراق حضور داشت، با انتشار پیامی ویدیویی اعلام کرد که مراسم چهلم فرزندش ۵ دی در بهشت سکینه، قطعه ۲۶ برگزار می‌شود. منوچهر بختیاری در این پیام از همه مردم ایران دعوت کرد در این مراسم شرکت کنند.

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری در مصاحبه‌ای درباره نحوه کشته شدن فرزندش در اعتراضات مهرشهر کرج گفته است:

«در حال شعار دادن بودم که ناگهان دیدم سیل جمعیت مردم دارند به سمت پایین بلوار، جایی که من ایستاده بودم می‌آیند و فریاد می‌زنند: “می‌کشم، می‌کشم، آن که برادرم کشت.” جسد پویا را روی دست گرفته بودند. صورت خونی پویا در حالی که بدنش روی دست مردم حمل می‌شود، آخرین تصویری است که من از او در ذهن دارم. فوراً او را به بیمارستان قائم کرج رساندیم که دیدیم دیر شده و او در همان لحظه شلیک گلوله جان داده‌است. وقتی پزشکان گفتند پویا تمام کرده‌است، با صدای بلند در بیمارستان شعار دادم.»

کانون صنفی معلمان شامگاه گذشته ویدیویی از وداع ناهید شیرپیشه با دانش‌آموزان پایه چهارم ابتدایی منتشر کرد. در این ویدیو او به دانش‌آموزانش می‌گوید قرار است معلم دیگری جایگزینش شود. دانش‌آموزان معلمشان را در آغوش می‌گیرند و با او وداع می‌کنند.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به شورای عالی امنیت ملی دستور داده شهروندانی که در اعتراضات نقشی نداشتند و با این‌حال جان خود را از دست دادند در حکم شهید محسوب شوند و خانواده‌های آنان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گیرند و به آن‌ها دیه پرداخت شود. خانواده پویا بختیاری اعلام کرده‌اند نه دیه می‌گیرند و نه به مقاماتی که خود دستور تیر داده‌اند اجازه می‌دهند وارد حریم خانه آن‌ها شوند.

برخی از خانواده‌های جان‌باختگان اعتراضات ۸۸ به دیدار خانواده پویا بختیاری رفتند. این مادران قصد دارند مثل مادران خاوران، مثل مادران پارک لاله و مثل مادران صلح هسته‌ای از مادران دوباره داغدار را تشکیل دهند.

بیشتر بخوانید:

بورل: ایران تعداد کشته‌شدگان در اعتراضات آبان را اعلام کند

 

Share