Share

در پی بارش باران که از عصر دوشنبه ۲۵ آذر در برخی شهرهای استان خوزستان، از جمله در اهواز، ابادان و ماهشهر آغاز شده، خیابان‌ها و معابر اهواز را مجدداً آب گرفت. آبگرفتگی خیابان‌ها در برخی مناطق اهواز به حدی است که برخی خودروها در محاصره آب قرار گرفتند و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اهواز ناگزیر شد، برای نجات سرنشینان وارد عمل شود.

در اهواز بعد از فقط دو ساعت بارندگی سیلاب جاری شد

صبح دوشنبه ۲۵ آذر، محمد سبزه‌زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز بارندگی‌ها در مناطق جنوبی استان از جمله در آبادان، ماهشهر و اهواز خبر داد. ساعتی بعد از آغاز بازندگی در اهواز، فاضلاب در بری از مناطق شهر بالا زد و سیل در خیابان‌ها جاری شد.

به گفته علیرضا عالیپور، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، در مناطق شرق در کوی باهنر، رسالت، صادقیه و خیابان‌های سوم شعبان سیلاب جاری شده است.  بهارستان و بخشی از منطقه معین‌زاده در غرب شهر اهواز هستند در معرض خطر سیلاب قرار دارند، زیرا آب‌های سطحی شهرک دانشگاه و کوی پردیس به این مناطق سرریز می‌کنند.

شورای شهر اهواز طرحی را برای رفع آبگرفتگی معابر هنگام بارندگی تهیه کرده بود که اعتبار لازم به آن تخصیص نیافت. قرار بود با نصب پمپ و تقویت ایستگاه‌های پمپاژ آبفا در مجاورت رودخانه یا کلکتورهای آبفا، ظرفیت تخلیه هنگام بارندگی بالا برود. این طرح اما عملی نشد و به این ترتیب در کمتر از دو ساعت بارندگی، سیلاب در برخی از خیابان‌های پر آمد و رفت اهواز جاری شد.

ابراهیم قنبری، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در مصاحبه با ایسنا از نجات سرنشینان هفت خودروی محاصره شده در آب و بارندگی خبر داد. بر همین اساس تعدادی از شهروندان اهوازی هم در روی پل طبیعت در بارش سنگین باران گرفتار شده‌اند.

گزارش از خسارت‌های جانی و مالی منتشر نشده است. برخی از شهروندان با انتشار ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که سیلاب وارد بعضی از خانه‌ها هم شده است.

Share