Share

فرماندار کارون با اشاره به آخرین وضعیت آبگرفتگی در مناطق مختلف پس از بارندگی چند روز گذشته اهواز گفت با توجه به اینکه کوت‌عبدالله شبکه فاضلاب ندارد، باز با آبگرفتگی مواجه خواهد شد.

عکس از آرشیو

معصومه خنفری گفت:

«مجبور هستیم فاضلاب تولیدی خانگی را بلافاصله و درجا جمع‌آوری کنیم.»

به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معصومه خنفری روز شنبه ۳۰ آذر ماه در خصوص تخلیه آبگرفتگی در مناطق مختلف کارون با اشاره به آغاز عملیات تخلیه فاضلاب از روز ۲۶ آذر ماه گفت:

«آب از مناطق گاومیش‌آباد و کوت عبدالله تخلیه شده است اما برخی از مناطق که سطح پایینی دارند، به دلیل اینکه در این ایام آب سفره‌های زیرزمینی بالا آمده است با مشکل مواجه هستند و آب از زیر زمین به داخل منازل نشت می‌کند. این وضعیتی است که مدت‌هاست با آن مواجهیم و در این بارندگی تشدید شده است.

به گفته خنفری، در حال حاضر در منطقه‌ بین درویشیه و کوی منتظری نیز به دلیل وجود اراضی خالی، آبگرفتگی وجود دارد اما منازل این مناطق دچار آبگرفتگی نیستند.

مهر ماه امسال عباس حسینی پویا، دادستان عمومی و انقلاب اهواز، پس از فوران چاه‌های فاضلاب منطقه کوی مدرس (خروسیه) اهواز و در واکنش به اعتراضات صورت گرفته از سوی اهالی کوی مدرس، ضرب الاجلی ۴۸ ساعته برای شرکت آبفا و شهرداری اهواز صادر کرده بود و از این دو نهاد خواسته بود هر چه سریع‌تر مشکل سیستم فاضلاب کوی مدرس و دیگر نقاط شهر اهواز را حل کنند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اما روز ۲۶ آذر ماه در زمینه معضل آبگرفتگی در شهر اهواز اعلام کرد تنها طی سه ساعت بارش باران، نقاط زیادی در شهرهای اهواز و کارون دچار آبگرفتگی شده است.

او گفت سیستم دفع و جمع‌آوری آب‌های سطحی در اهواز موجود نیست و بخش زیادی از سیستم فاضلاب دچار فرسودگی است و بخش دیگر نیز تنها کشش دفع فاضلاب را دارد.

شریعتی در همین راستا خبر از آمادگی برخی دستگاه‌های امداد‌رسانی و اجرایی برای انتقال و اسکان شهروندان در مکان‌های امن در شهر کارون داده بود.

استاندار خوزستان اوایل مهرماه امسال درباره سوء مدیریت در بهره‌برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوزستان گفته بود:

«تکمیل نشدن و عدم بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب اهواز در ۱۵ سال گذشته نه به دلیل کمبود اعتبار، بلکه ناشی از سوءمدیریت بوده است.»

پیشتر عده‌ای از فعالان محیط زیست در خوزستان در نامه‌ای از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواسته‌ بودند درباره حل معضل فاضلاب در اهواز دستور مستقیم صادر کند.


  • در همین زمینه

مردم خوزستان همچنان گرفتار آبگرفتگی، کوت‌عبدالله فاقد زیرساخت‌های لازم

Share